Θέμα: Sand Filters
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 01-07-11, 07:10
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwstas_original Εμφάνιση μηνυμάτων
-Ποια ειναι τα φιλτρα αμμου ''νεας γεννιας''?
-Θα προτεινες Vortex στη θεση του φιλτρου αμμου?
-Λες για την τιμη.Το μεγαλο Vortex αν δεν κανω λαθος εχει διπλασια τιμη απο ενα μεγαλο φιτρο αμμου.Σωστα?
Πρώτα απ' όλα δεν θα σου σύστηνα φίλτρο Vortex για εσσωτερικό χώρο. Όχι από πλευράς φιλτραρίσματος, αλλά από πλευράς χώρου. Οι δε δυνατότητες του Vortex, δεν αμφισβητούνται από κανέναν ακόμα και σήμερα, έστω και αν πρόκειται για πολύ παλιά μέθοδο, χωρίς σοβαρές μετατροπές. Η δε τιμή του, όχι! Δεν είναι ακριβότερη, αν δεις την φωτογραφία που έχεις βάλει για μια τόσο μικρή δεξαμενούλα και μάλιστα σε κλειστό εσσωτερικό χώρο. Η αντλίαςπου θα χρειαστεί (θα είναι σαφώς χαμηλότερης κατανάλωσης ηλεκτρισμού).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwstas_original Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγαλη συζητηση τωρα αλλα μην κατηγορουμε τα φιλτρα αμμου!
Κώστα, αν μιλάς για τα φίλτρα άμμου τουλάχιστον της παλαιότερης γενιάς, ναι! τυγχάνει να εχουν αρκετά προβλήματα. Έχεις βάλει μια φωτογραφία εδώ. Ρώτησες τον κάτοχό τους πληροφορίες σχετικά? Ρώτησε τον, γιατί είμαι περίεργος αν πρόκειται καθαρά για φίλτρα άμμου!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwstas_original Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλεπεις ποσο τα εμπιστευεται ο κοσμος (...που βλεπω εγω), ακομη και σε...''καραντινες''...
(καραντινα ειναι στην παρακατω φωτο...εκει που απαιτεται τελεια ποιοτητα νερου...)
Κώστα, βλέπω τα όσα ανέβασες και επιμένεις! Είμαι δε σίγουρος ότι δεν μιλούμε με την ίδια γλώσσα. Όταν αναφέρω "φίλτρα άμμου νέας γενιάς" εννοώ την εξέλιξη τους. Aπλά, να σου αναφέρω όμως ότι φίλτρα άμμου με τη σημασία της λέξης, όπως πρωτοκυκλοφόρησαν δεν πολυτρέχουν σήμερα. Θα σε συμβούλευα να κοιτάξεις για bead filter και μετά ξαναμιλάμε...
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01585 seconds with 11 queries