Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #102  
Παλιά 10-07-16, 19:42
Το avatar του χρήστη xristos
xristos Ο χρήστης xristos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2016
Περιοχή: ΚΑΛΟΓΡΕΖΑ
Μηνύματα: 758
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες το χειρότερο σενάριο που μπορεί να προκύψει με την κατασκευή ποιό είναι; δε μιλάω για κατασκευαστικό λάθος αλλα επειδή με τα ηλεκτρολογικά τα καταφέρνω στις κατασκευές αλλα δεν έχω κατανοήσει πλήρως τον τρόπο λειτουργίας γενικά της ηλεκτρολογίας - κυκλωμάτων κτλ με την ευρεία έννοια, ρωτάω για να ξέρω τι να περιμένω και κατά πόσο πρέπει να το εμπιστευτω. Από οτι κατάλαβα, αν και το έχει προβλέψει ο Γιάννης, μπορεί ας πούμε να κολλήσει το φλοτεράκι από σαλιγγάρι π.χ. που θα χωθεί εκεί και δε θα ανεβαίνει. Οκ, βάζουμε δευτερο φλοτεράκι ή προστατεύουμε με κατασκευή το μοναδικό, τι άλλο θα μπορούσε να πάει στραβά και να βάλουμε τα κλάματα επιστρέφοντας στο σπίτι;

edit: Δε μιλάμε να έχει τελειώσει το νερό από το βαρέλι κτλ, μιλάω καθαρά για την κατασκευή και μόνο
το σωληνάκι αναπλήρωσης αν βρίσκεται κάτω απο την στάθμη του νερου μπορεί να αρχίσει να σου αδειάζει το ενυδρείο οποτε ή το βάζεις πανω απο την στάθμη του νερού ή του βάζεις μια βαλβίδα που δεν αφήνει το νερό να γυρίσει πίσω

και προσεχείς ώστε να στερεώσεις καλά το σωληνάκι για να μην βρεις τα νερά στο πατωμα
-------------------------
εγώ τα έχω στερεώσει με αυτό

http://www.ebay.com/itm/152062308107...%3AMEBIDX%3AIT

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristos : 10-07-16 στις 19:42 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01373 seconds with 11 queries