Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 25-02-17, 17:03
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gsismanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολύ όλους για τις χρήσιμες παρατηρήσεις. Θα αρχίσω πρώτα τις απαραίτητες μετρήσεις με υγρά τεστ για να δω την πραγματική κατάσταση του νερού.
Τα ψεύτικα φυτά θα τα βγάλω άμεσα. Το ενυδρείο λειτουργεί από 08.01.2017. Στο εξωτερικό φίλτρο τοποθέτησα επιπλέον ένα διχτάκι της amtra (συνημμένη φώτο), που όπως μου εξήγησε ο τύπος από το petshop θα βοηθούσε στο στρώσιμο. Θα ψάξω για πέτρες από τα ποτάμια της περιοχής (ευτυχώς έχουμε αρκετά ) και ψιλή μπεζ άμμο μάλλον θα παραγγείλω.
Τα demasoni θα αντικατασταθούν μάλλον από metriaclima callainos F1. Αυτός ήταν κι ο αρχικός μου στόχος, αλλά δεν κατάφερα να βρω ακόμη σε 2 petshop της περιοχής μου. Νομίζω ταιριάζουν περισσότερο σε ενυδρείο για αρχάριο.
Όσον αφορά στο ζευγάρι ενήλικα labido που μου πούλησαν για caeruleus, έχω κάποιες επιφυλάξεις για το θυλυκό. Δε μου ταιριάζει στο μάτι. Αν γνωρίζει κάποιος ας με ενημερώσει. (συνημμένη φώτο)
Όσο για τις σκοτεινές σκέψεις του alphonse τις κρατάω για να τις συζητήσουμε από κοντά το καλοκαιράκι που θα κατέβω Σαμοθράκη. Να βρούμε και κανένα ωραίο μαύρο βότσαλο από τους Κήπους.
Καλέ μου φίλε εισαι μέσα στην πηγή και ψάχνεσαι στα πετσοπ της περιοχής σου ?????
Αχχχχ και να μουν στη θεση σου ....
Θα σου στειλω ΠΜ και θα καταλάβεις τι λέω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01506 seconds with 11 queries