Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 18-04-18, 09:14
Το avatar του χρήστη giorgostriv
giorgostriv Ο χρήστης giorgostriv δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-10-2016
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 228
Προεπιλογή

Μπραβο!! πολυ ομορφη θα γινει οταν ολοκληρωθει.αυτο που θελω ειναι να μου βαλεις ενα ντιβανι διπλα στην λιμνη να ερθω το καλοκαιρι στην υπεροχη Σιφνο να κανω διακοπες.Περα ομως απο την πλακα εχω να κανω μια παρατηρηση αν θες σκεψου το και πραξε οτι θελεις, το bog filter σου δεν θα δουλεψει ετσι για πολυ,και μπορει και καθολου .Με το που θα το γεμισεις ελαφροπετρα και το φυτεψεις η κατασκευη κατα πασα πιθανοτητα θα ξεχυληση,και αν οχι αμεσως με το που τα φυτα θα δεσουν ριζες και με την ελαχιστη αλγη και την παραμικρη ακαθαρσια το νερο απο το spray bar δεν θα κατεβαινει στον πατο του φιλτρου για να επιστρεψει απο εκει φιλτραρισμενο στην λιμνη σου αλλα θα κανει υπερχυλιση. Η γνωμη μου ειναι οτι το οπως εχεις το spray bar που μπαινει το νερο απο την λιμνη στο φιλτρο θα επρεπε να ειναι στο κατω μερος του φιλτρου. Ετσι θα αρχιζε να γεμιζει το φιλτροκουτι απο κατω προς τα πανω και το νερο θα περναγε αναμεσα απο την ελαφροπετρα και τις ριζες των φυτων κα ιετσι θα καθαριζε και στη συνεχεια φιλτραρισμενο θα επεφτε απο επανω μεσα στην λιμνη.Επισεις κατω θα πρεπει να εχει και ενα κενο με μια βανα να την ανοιγεις να φευγουν οι πολλες ακαθαρσιες που θα ειναι στο κατω μερος του φιλτρου.Το φιλτροκουτι επρεπε να ειναι σε μεγεθος να χωραει καφασια πλαστικα οπου εκει θα εβαζες τα λεγκα η την ελαφροπετρα και θα φυτευες εκει τα φυτα για να μπορεις να τα σηκωνεις να το καθαριζεις. Αυτη βεβαια ειναι απλα και μονο η γνωμη μου,φιλικα παντα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01471 seconds with 11 queries