Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 13-10-13, 22:39
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από afroditoula Εμφάνιση μηνυμάτων
-ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΑΖΙ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ...εννοειται ενασ θερμοστατης δεν μπαινει σε δυο ενυδρεια φταιω εγω που δεν ανεφερα πως ειναι 2.. ok, το διευκρινήσαμε
-τα περισσοτερα topic που μου εχετε παραθεσει τα εχω διαβασει...ειναι αρκετα πληροφοριακα ομως πολυ γενικα..καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη..και εγω την δικη μου περιπτωση την αναφερω να την φτιαξουμε μαζι και οχι μονη μου.. το θέμα εκτός απ το να την φτιάξουμε, είναι να μπορείς να την υποστηρίζεις στη συνέχεια
-αν το ενυδρειο μου παρει 1 μηνα μεχρι να στρωθει δεν γινεται να μην ταιζω τα 20λιτρα... πιο πάνω ανέφερα για μπόλι. Αν σου πάρει 1 μηνα να στησεις το μεγαλο ενυδρειο, τότε η καλύτερη λύση ειναι να στησεις σωστα τα 2 20λιτρα
-το ενυδρειο εχει διαστασεις 36*61*32
-εβαλα τους θερμοστατες να δουλευουν Σε τι θερμοκρασία?
-λεω να κρατησω το υποστρωμα της jbl και να παρω χαλαζιακο αμμοχαλικο να βαλω απο πανω.. Συμφωνώ! Εστω κι αν διαφωνεί ο exeliχ , το manado μόνο του, εκτός από χάλια εικόνα, θα δυσκολέψει το φύτεμα
-οσο για τα βακτηρια δεν μπορω να καταλαβω τι κακο εχουν..αν και σκεφτομαι να το ξεκινησω τελικα με αμμωνια... Νομίζω αυτό λύθηκε στα επόμενα ποστ (εφόσον βρήκες ήδη μπόλι!!!)
-τον καταλογο με τα φυτα τον εχω εξερευνησει και απλα ζηταω την γνωμη σας για αυτα που εχω ηδη αναφερει... συγνώμη & αρχαριος δεν πάνε μαζι. Εδώ μέσα βοηθάει ο ένας τον άλλον
-μπορειτε να με βοηθησετε για την επιλογη μιας λαμπας για τον ενυδρειο μου με χαμηλο κοστος που να εκπληρωνει τις απαιτησεις του λαμβανοντας υποψιν τα φυτα που εχω αναφερει...το καπάκι έχει θέση για λάμπα?
Ετσι κι αλλιώς οι περισσότερες ερωτήσεις σου ήδη απαντήθηκαν και το θέμα σου ήδη παίρνει το δρόμο του...

Επειδή ο κάθε μονομάχος έχει τον δικό του χαρακτήρα, θέλει ιδιαίτερη προσοχή στη συγκατοίκηση του κυρίου με την κυρία. Ισως, αν τελικά πας σε πυκνοφυτεμένο, να πρέπει να προσθέσεις άλλη μια θυληκιά

Φυσικά, προυπόθεση ειναι, το φίλτρο σου να κρατάει αρκετή βιολογία

Για εξωτερικό φίλτρο, έχεις σκεφτεί? Το ρωτάω με τη λογική πως τώρα ξεκινάς, οπότε ίσως είναι ευκαιρία να ξεφορτωθείς πριν ακόμη τα ανοίξεις, ορισμένα απ τα υλικά σου και να πάρεις κάποιο πιο κατάλληλα

Καλή συνέχεια
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01670 seconds with 11 queries