Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 01-11-07, 18:31
Το avatar του χρήστη candus
candus Ο χρήστης candus δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2007
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

jim πραγματικά είναι τραγικά αυτά που γράφεις. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, είναι ΓΙΑΤΙ????????????????????????????????????????????? ??????? Για ποιο λόγο να το κάνει κάποιος αυτό? Δεν μπορεί να το συλλάβει ο εγκέφαλος μου. Δεν είναι η ίδια η θανάτωση ενός ζώου που με συγκλονίζει τόσο, όσο το ότι κάποιος μπορεί να αντλεί ευχαρίστηση, βλέποντας ένα πλάσμα να σπαράζει στον πόνο. Είναι ο,τι ποιο άρρωστο μπορώ να σκεφτώ. Για μένα δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά να βλέπω να καίνε ένα αθώο ζώο, ζωντανό από το να το κάνουν αυτό σε ένα μωρό. Και εδώ είναι που αρχίζω και εξοργίζομαι. Τόσο που θέλω να φωνάξω με όλη μου τη δύναμη. Και πρέπει όλοι να κάνουμε κάτι γι αυτό. Γιατί αυτοί οι άνθρωποι να μένουν ατιμώρητοι? Δεν θα έπρεπε αυτοί να είναι στη φυλακή για έγκλημα? Λοιπόν, έχω να προτείνω το εξής. Ο καθένας που συμμετέχει σε αυτή τη συζήτηση να στείλει με γραπτή ή ηλεκτρονική αλληλογραφία, κάποιο κείμενο με προτάσεις και ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ από τους πολιτικούς, τους σχετικούς με το θέμα. Πρέπει να απαιτήσουμε να ασχοληθούν με το θέμα των δικαιωμάτων των ζώων. Και έχουμε δύναμη. Αν όλοι μαζί ασχοληθούμε θα πετύχουμε κάτι. Και υπάρχουν πολιτικοί που ασχολούνται και έχουν προτάσεις. Χωρίς καμιά διάθεση να υποστηρίξω οποιοδήποτε κόμμα (το δηλώνω ότι δεν ψήφισα κανένα από τα μεγάλα) παραθέτω μια ομιλία του παρακάτω βουλευτή που βρήκα τυχαία στο δίκτυο. Εγω θα αρχίσω ενοχλώντας αυτόν. Θα σας δημοσιεύσω και την επιστολή που θα του στείλω. Τώρα που είναι υπουργός κάτι θα μπορέσει να κάνει. Τι στο καλό!
Λοιπόν τέρμα ο καναπές και η φιλολογική συζήτηση, πρέπει να κάνουμε κάτι για να κάνουμε τον κόσμο μας καλύτερο!
Αυτοί οι άνθρωποι πρέπει να αρχίσουν επιτέλους να τιμωρούνται παραδειγματικά!
πατήστε εδώ http://www.e-aris.gr/action/default.asp
και ψάξτε αυτό:
Παράθεση:
Ομιλία στο σχέδιο νόμου με θέμα: «Ζώα συντροφιάς, αδέσποτα ζώα συντροφιάς και άλλες διατάξεις»ΠΕΜΠΤΗ, 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2003
Ας τον ρωτήσουμε λοιπόν, τώρα που είναι στην κυβέρνηση τι θα κάνει από αυτά που πρότεινε στην ομιλία του?
Θα γίνουν τα λόγια του πράξη?
Οχι να ασχολούμαστε μόνο πριν τις εκλογές!!!
αν ψάξετε στο google σίγουρα θα βρείτε και άλλους
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01591 seconds with 11 queries