Θέμα: νεα λιμνη
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 22-10-19, 10:41
Το avatar του χρήστη timesurfer
timesurfer Ο χρήστης timesurfer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-10-2019
Περιοχή: ΡΟΔΟΣ
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή

η τρυπα ειναι τωρα καπως βαθυτερη απο τις φωτογραφιες... σιγουρα μολις τελειωσει το σκαψιμο θα ξαναμετρησω. αρκετο απο το χωμα εχει παει γυρω γυρω απο τη λιμνη δημιουργωντας ενα σαμαρακι περιπου 30 ποντους. εκει λεω να βαλω μια στρωση γεωυφασμα, υστερα κατα μηκος του σαμαριου σανιδες,μετα θα βαλω το δευτερο φυλλο γεωυφασμα (εφοσον ειναι απαραιτητο, δεν ξερω...) και απο πανω το λαινερ, το οποιο θα στερεωθει με τις πετρες που βλεπεις, αφου τυλιχτει περιμετρικα απο τις ακρες του πρωτου γεωυφασματος για προστασια... δεν ξερω αν εχουν κανενα νοημα ολα αυτα, μονη μου καθομαι και κατεβαζω ιδεες. τελοςπαντων, το θεμα ειναι οτι τα χειλη της λιμνης θα ειναι υπερυψωμενα απο τον υπολοιπο κηπο κατα τουλαχιστον 50 εκατοστα τελικα. Οσον αφορα το ειδος του λαινερ καμια προταση? την αντλια πλυντηριου δεν την εχω δει, θα τ ξαναπουμε οταν ερθει, ιδεα του φαδερ ηταν, δεν ειναι δεσμευτικο. Με ποιο τροπο υπολογισες το μεγεθος της λιμνης? να ξερω να το εφαρμοσω οταν θα εχω το τελικο βαθος κ σχημα... Οσον αφορα τα γκαπυς, ζω στη ροδο,που τοκλιμα ειναι αρκετα ηπιο.. παρολα αυτα σκεφτομουν και την περιπτωση ενος ενυδρειου για να ξεχειμωνιαζουν εφοσον θα ειναι απαραιτητο..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01378 seconds with 11 queries