Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 18-11-11, 02:35
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Κωστα, νοημα υπαρχει. Ξερεις ποσο ελαστικος ειμαι σε αντιθετες γνωμες απο τις δικες μου πανω στο θεμα που υπαινισσεσαι.
Αν το κριτηριο ειναι το τελικο μεγεθος (ψαρια -τερατα) μπορει να ξεπεραστει απο συνειδητοποιημενους χομπιστες που εχουν την γνωση και την διαθεση να διαθεσουν τα αναλογα λιτρα . Ακομα και λιμνη μεσα στο σπιτι- οπως εκανες εσυ.
Και τον συνοδοντη μπορω να κρατησω σε δικο του ενυδρειο- αν μου αρεσε- αφου το αρνητικο του ειναι τα φονικα του ενστικτα.
Και τον οξυρριγχο αν ζουσα σε πιο ψυχρα κλιματα και ειχα μεγαλη λιμνη ..και πολλα αλλα ψαρια που θεωρουνται απαγορευτικα ή ταμπου..

Το αρθρο ομως αναφερεται στα βρετανικα καταστηματα και στο μεσο κοινο τους και κατ επεκταση και στα δικα μας καταστηματα και στο δικο μας μεσο ή αρχαριο αγοραστικο κοινο.

Συμφωνω απολυτα για εμπορικο μπαναρισμα στα εξειδικευμενα σε τροφη ειδη που απλα περιμενουν να πεθανουν στης πεινας (πχ. moorish idol) και τα πελαγικα ειδη (Πχ. ρεμορα). Συμφωνω και με τα γκαπι εκτροφης (φορεις απειρων ασθενειων),
Συμφωνω με ολα τα ψαρια της λιστας και με οσα ακομα πειτε κι εσεις αν αγοραζονται απο λαθος ανθρωπους που οπως ευστοχα ειπε και ο Σπυρος σε αλλο θεμα: "δεν κανουν το ιδιο χομπι με μενα"
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,05349 seconds with 11 queries