Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 11-09-11, 02:02
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

απτη δικια μου εμπειρια με μονομαχο θα σου πω το εξης.ειναι δυσκολα ψαρια στο να βρεις συγκατοικους που να μην του ορμανε η να μην τους ορμαει.ακομα κιαν τα βρεις παλι θα εχεις στρεσσαρισματα και στα δυο ειδη.αυτα δεν ειναι κανονας που σου λεω αλλα ειναι αυτο που συμβαινει συνηθως.
απο ολα τα ψαρια που ειχα η εχω τωρα ο μονομαχος ητανε το μονο ψαρι που μπορω να πω οτι ειχε "προσωπικοτητα" ετσι μπορει να σου τυχει ο τσαμπουκας,ο χεστης,ο αβγαλτος,ο ντροπαλος,ο αδιαφορος,κλπ.

ειναι πολυ ομορφα ψαρια και αν τα κρατησεις σε σωστες συνθηκες νομιζω θα τον χαρεις πολυ.
ειδικα αμα σου τυχει και κανενα ζευγαρωμα θα παθεις πλακα.εμενα μου ετυχε δυο φορες αλλα ημουν απροετοιμαστος και χαθηκανε τα μικρα,αλλα το θαυμασα πραγματικα το ψαρι.
με τα θυληκα αν προκειται να τα βαλεις μεσα στο 50αρι θα εχεις συνεχως κυνηγητα.τα ειχα κιεγω σε 60αρι στην αρχη και τα ειδα.ειδικα αν δεν υπαρχουνε και φυτα για κρυψωνες ειμαι σιγουρος οτι θα ψοφησει ψαρι καποια στιγμη.
τα δικα μου ηρεμησανε οταν μπηκανε στο 160αρι αλλα και τοτε ακομα υπηρχανε κυνηγητα.απλα στο μεγαλο δεν τα εφτανε τα θυληκα οποτε μετα απο λιγο κουραζοτανε και σταματουσε.

η αποψη μου ειναι πως αν θες κοινωνικο ενυδρειο,ο μονομαχος δεν κανει.δωστα στο πετσοπ η χαρισε τα η πουλα τα εδω στις αγγελιες και παρε κατι αλλο.
αν ομως σου αρεσουνε οι μονομαχοι,τοτε στο 50αρι θα ειναι βασιλιας και σιγουρα θα σε ανταμειψει.και οταν ερθει η ωρα του βαζεις και μια θυληκια για ζευγαρωμα.εκει θα παθεις πλακα
------------------------------------------------------
πλακα πλακα μηπως πρεπει να παρω ενα 30αρι και να το κανω μονομαχοενυδρειο? ψηνομαι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01458 seconds with 11 queries