Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 09-04-11, 23:26
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gianniwpopi Εμφάνιση μηνυμάτων
φανταζομαι οτι εισαι επαγγελματιας φιλε... εγω οσο και να προσπαθησω με τη μηχανη μου που ειναι 14 MP Tetoιες φωτο δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλω. απλα καταπληκτικος
Ναι καλε , ανακηρυχθηκα φετος,φωτογραφος της χρονιας στην κατω Κολοπετεινιτσα
Πλακα κανω βεβαια...οχι φιλε μου, αρχαριος χομπιστας ειμαι στην φωτογραφια. Απλα μου αρεσει και ασχολουμαι. Κι εσυ μπορεις να τραβηξεις το ιδιο καλες φωτογραφιες ή και ακομα καλυτερες φτανει να αφιερωσεις χρονο και διαθεση.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beat89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τον μακρο τραβήξες Αλεξανδρε;
Οι καλυτερες μακραν, ειναι αυτες που τραβηχτηκαν με τον συνδυασμο: sigma 90mm macro + sb600. Xρησιμοποιησα και τραβηξα με ολους τους φακους μου, ακομα και με φλας αλλα κανενας δεν φτανει τον sigma !!.
Γνωρισα εναν επαγγελματια φωτογραφο και πιασαμε την κουβεντα. Με βοηθησε πολυ να καταλαβω καποια πραγματα και μου ελυσε και την απορια γιατι ΟΛΕΣ μου οι φωτος με τον Tamron 70-300 βγαινουν θολες. ειναι θεμα σωματος, κατι που ειχα υποψιαστει ηδη. Η D60 που εχω δεν εχει μοτερ και αν και ο φακος ειναι autofocus, δεν εχει ο ιδιος μοτερ για ζουμ. Και χειροκινητο ζουμαρισμα σε φακο 70-300 ...δεν !
Μου προτεινε με κλειστα τα ματια την νεα Nikon D7000 , την προτιμα ακομα και απο την D700 που επισης εχει , ετσι μου ειπε και με συμβουλεψε να προχωρησω στην αγορα νεου σωματος αν θελω να εξελιχθω στην φωτογραφια και να μου λυθουν τα χερια. Εβαλε τον "προβληματικο" φακο μου πανω στην d7000 και τραβηξε μερικες φωτογραφιες..οταν τις ειδα, ηταν οξυτατες !!
Για macro φακο μου προτεινε ως καλυτερο απο οσους εχει δοκιμασει , τον Sigma 150mm (μου ειπε οτι ειναι ακομα καλυτερος και απο τον Nikkor 105 !)


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jiraiya Εμφάνιση μηνυμάτων
χιλια μπραβο!!!!
Eυχαριστω !

Παράθεση:
Σίγουρα μας κρύβεις κι άλλες..... το ξέρω..... Έπρεπε να περάσεις να κεράσω καφεδάκι
Γιωργο , ειναι 340 φωτογραφιες αδυνατον να τις ανεβασω ολες, γι αυτο σας τις κρυβω ! καφεδακι την επομενη φορα που θα βρεθω στα μερη σας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01505 seconds with 11 queries