Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 22-08-12, 22:53
Iren66 Ο χρήστης Iren66 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-07-2012
Περιοχή: Σύρος
Μηνύματα: 136
Send a message via Skype™ to Iren66
Προεπιλογή

Και πως κάνουμε προληπτική απολύμανση? Εννοείς κάτι περισσότερο από διάλυμα αλατιού 0,1%? ( Έχω παραγγείλει και melafix, αλλά αγνοώ πότε θα ρθει...) Κάπου διάβαζα και για το Ektopur, αλλά δεν πολυκαταλαβα τι ακριβώς κάνει. Πάντως επειδή έχω ήδη μέσα αλάτι, φαντάζομαι πως αν είχε προσβληθεί κι άλλο ψαράκι, με το αλάτι θα επιδεινώνονταν κι αυτού η κατάσταση του, πράγμα που δε συμβαίνει, όλα είναι ζωηρά, ορεξάτα και με φυσιολογική συμπεριφορά ("για την ωρα" θα μου πεις βέβαια...)
----------------------------
Νικ ναι, όσο διαβάζω για dropsy, τόσο χαλιέμαι, γιατί καταλαβαίνω πως τίποτε δε θα μπορούσα να κάνω... και συνειδητοποιήσαμε και κάτι ακόμα: θυμάσαι στο άλλο θέμα με το fin-rot που λέγαμε για ένα μικρό ψαράκι ("θηλυκό" το νομίζαμε τότε, λόγω φουσκώματος, αλλά δεν...) που ήταν το πρώτο που εμφάνισε συμπτωματα, αλλά κι αυτό που δεν τα κατάφερε επίσης? Ε, όταν έφυγε κι αυτό, είδαμε πως ήταν αρσενικό, άρα εκτός από σήψη φτερών είχε ΚΑΙ dropsy, απλά εμείς τότε δεν είχαμε ιδέα τι ήταν. Και το μόλυ και αυτό τα πήραμε απο του ίδιου ανθρώπου το ενυδρείο, την ίδια μέρα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01368 seconds with 11 queries