Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #78  
Παλιά 05-02-11, 10:19
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Ωραια το πηγαινεται, αλλα το θεμα δεν ειναι ποιοι θα δωσουν τα 15ε εφ οσον εχετε παρει μια αποφαση για τα 50ε. Αλλα ας ξεκινησουμε απο την αρχη. Ολοι εχετε καποια χρονια λιγα η πολλα με τον συλλογο. Κανενας δεν αμφισβητη την προσφορα και την οργανωση απο ορισμενα ατομα. Επισης καλα ειναι να το τονιζετε αυτο γιατι ειναι η ηθικη τους ικανοποιηση. Αλλα ας ερθουμε στην ουσια του πραγματος, οσον καιρο βρισκομαι εδω μεσα σχεδον καθημερινα βλεπω περιπου την κινηση του συλλογου ενταξη οσο μπορω να καταλαβω, να ξερεται ομως οτι τα μεγαλα ποσα δεν σωζουν την κατασταση οπως και τα μεγαλα νοικια βουλιαζουν τα μαγαζια. Αναρωτηθηκατε οτι ενας που δεν ασχολειται μονο με το ενιδρυο και εχει και αλλα ενδιαφεροντα μπορει να δινει σε παρομοιους συλογους γυρω στα 900ε ετησιως. Οταν ζητατε τα 50ε και γραφτη μαζι με την γυναικα του πρεπει να δωση 100ε δηλαδη ενα (ενιδρυο) ας το κανουμε και μοναδα μετρησης. Εδω δεν εχω δει την μανα μου που ζει στη Θεσ/νικη 3 χρονια που να βρω τον χρονο να βρεθω για καφε με τους συνχομπιστες μου, ετσι μας κατηντησε η δουλεια για να εχουμε να πληρωνουμε τις υποχρεωσεις μας. Λοιπον απο δικη μου πλευρα ξεκαθαρα, πιστευω πως μια μικρη συνδρομη ειναι σωστη, βατη, απο ολους φοιτητες και μη γιατι εχει πολλους που δεν εχουν δουλιες αλλοι που εχουν μειωση αποδοχων και οικονομικα προβληματα και σκεφτωντε να σταματησουν και τα ενιδρυα ακομη, πραγμα που θα επρεπε να εχει ληφθη υπ οψιν ολων των διοικουντων και οχι να ειμαστε οι σκληροπυρηνικοι της Ελλαδος. Δυστηχως μονο δυσκολα εχουμε μπροστα μας γι αυτο να κρατηθη ο συλλογος με πολλα ατομα για να κρατα και επαξια τον τιτλο Πανελληνιος. Οσο για μενα μια που θεσατε το θεμα θα δεχτω τα 15ε και ας μην μπορεσω να βρεθω μαζι σας οσο και αν το θελω.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01548 seconds with 11 queries