Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 30-01-17, 08:16
puntomad Ο χρήστης puntomad δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Περιοχή: Γαλάτσι
Μηνύματα: 230
Προεπιλογή

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Δεν σε νοιάζει τόσο το πάχος της μύτης. Γιατί έχεις αρκετά μεγάλες αποστάσεις. Τι εννοώ, ακόμα και εκεί που θεωρείς στενό σημείο το ένα ποδαράκι από το άλλο έχει αρκετή απόσταση. Αν χρησιμοποιήσεις τις στάνταρ διάτρητες πλακέτες θα δεις ότι η απόσταση είναι αρκετή. Ψιλή μύτη χρειάζεσαι όταν δεν έχεις χώρο, κυρίως με smd υλικά, τα υλικά αυτά που δεν έχουν ποδαράκια και κολλιούνται πάνω στην πλακέτα. Εκεί συναντάς πολύ ψιλά ποδαράκια σε πολύ κοντινη απόσταση μεταξύ τους όποτε θέλεις πολύ ψιλή μύτη για να αγγίξεις μόνο το ένα.

Η θερμοκρασία είναι κάτι σχετικό, όλα τα οικονομικά είναι στο περίπου. Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και το υλικό της μύτης και το μέγεθος της μύτης. Έχω μια μύτη μακριά και ψιλή (2 χιλ) που με βολεύει σαν μύτη βάζω το κολλητηρι τέρμα 380 βαθμούς και πάλι μου σπάει τα νεύρα.

Ένα άλλο που μου σπάει τα νεύρα και δεν ξέρω ακριβώς γιατί ( το ρίχνω στην ποιότητα των Κινέζων) είναι η κολληση. Έχω αγοράσει με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά 2, 3, 4 και 5mm την 2 και την 5 δεν μπορώ να τις δουλέψω με τίποτα, ζορίζομαι να κολλήσω ακόμα και καλώδιο.

Όλα αυτά είναι υποκειμενικά όμως, ο σταθμός που αναφέρομαι είναι ο κλασικός κινεζικός που έχει έχει και αέρα και κάνει 400€ , την ίδια δουλειά κάνω σπίτι με τον δικό μου που είναι του 50αρικου (τιμή Ελλάδας ) βέβαια χωρίς τον αέρα.

Ελπίζω να μην κούρασα.
Καλές δοκιμές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01389 seconds with 11 queries