Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 23-12-11, 12:28
ARHSREEFAS Ο χρήστης ARHSREEFAS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-09-2011
Περιοχή: ATTIKH
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι τον κυκλοφοριτη που εχει δεν μπορει με μερικες γωνιες και λιγο λαστιχο να τον βαλει μεσα στο ενυδρειο και να δουλευει αυτος? μπορεις!
Βεβαια το ποσο θα δουλεψει σωστα το σκιμερ ετσι.. δεν ξερω ,, γιατι παιζει μεγαλο ρολο η αποσταση του κυκλοφοριτη απο το σκιμερ , και για να φενεται ετσι στην φωτο θα πρεπει η αποσταση να ειναι μικρη.δεν παιζει ρολο
Τωρα αν ειναι να μπει και αλλος κυκλοφοριτης , δεν ξερω δεν το εχω δουλεψει, πρωσοπικα το βλεπω λιγο ταλαιπωρια ολη η εγκατασταση , ενω με το blue το πηρες και το κρεμασες αμεσως και τελος.
καμια ταλαιπωρια!το σκιμεμρ ειναι πολυ ευκολο να το συναρμολογησεις και να το ξανακανεις κομματια μεσα σε λιγα λεπτα!
οπως ολα τα εξωτερικα σκιμμερ ολων των εταιριων ετσι και αυτο εχει ανεξαρτητη παροχη αερα και παροχη νερου!τι σημαινει τωρα αυτο?
οτι το σκιμμερ μπορει να δουλεψει με ολουσ τουσ τροπου εσωτερικο.εξωετρικο, ως εξωτερικο μεσα η εξω απο το σαμπ και να τροφοδοτιεται νερο η με μια αλλη αντλια η αυτοματα μεσα απο τον σωληνα της υπερχειλησης οπου το νερο θα πεφτει με την βαρυτηττα απο την υπερχειληση του ενυδρειου στο κσιμμερ και απο κει μεσα στο σαμπ(ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ),ειτε το σκιμμερ βρισκεται μεσα στο σαμπ ειτε διπλα του!ΕΙΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΝΕΥΔΡΕΙΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΒΑΣΗ/ΕΠΙΠΛΟ)ειτε ο φιλος να το δουλεψει μεσα στο σαμπ ξεβιδωνοντας τον σωληνα πριν το βεντουρι(αυτος που συνδειει το κυριως σωμα του σκιμμερ με το βεντουρι) και βαζοντας την ταπα πριν την εισοδο του βεντουρι ετσι θα μιενει ο κυκλοφορητης ελευθερος να τραβαει νερο μεσα απο το σαμπ

επειδη το bluε3000 σου φαινεται plug and play δεν σημαινει οτι θα το καλυψει το παλικαρι στο μεγαλο ενυδρειο που εχει!(γιατι μιλαμε οτι με τοσα λιτρα ανηκει στην μεγαλη κατηγορια
!!!)
μην ξεχναμε οτι η εταιρια το δινει για 500 με 1500 λιτρα οχι καθαρα 1500(οπως γιενται με το turboflotor shorty compact) λιτρα και φοραει την μικροτερη αντλια η εμπειρια μου στην πραξη μου λεει οτι πρεπει να παει στο μεγαλυτερο,και με δεδομενο οτι πεταξε μια φορα λεφτα μην το ξανακανει αλλα να παρει κατι καλο μια και καλη!

κακα τα ψεματα τα εξωτερικα σκιμεμε μπορεις να τα χρησιμοποιησεις με ολους του σ δυνατους τεροπους οπως θελεις απλα επειδη το ενυδρειο ειναι μεγαλο απαιτει και μεγαλο εξωτερικο σκιμμερ το οποιο οπως ειναι λογικο θα ειναι μεγαλό για να μπορει να επεξεργαζεται ολον αυτον τον ογκο του νερου και θα εχει βαρος ετσι απορριπτεται η ιδεα να χρησιμοποιηθει κρεμαστο το σκιμμερ,
ωστοοσ μπορει ο φιλος να το βαλει σ'ενα επιπλο διπλα στο ενυδριεο πολυ ανετα(ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ)με αριστα αποτελεσματα

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΕΧΙΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΣΚΙΜΜΕΡ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΜΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΤΣΑ Μ0ΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01730 seconds with 11 queries