Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 22-12-11, 00:05
ARHSREEFAS Ο χρήστης ARHSREEFAS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-09-2011
Περιοχή: ATTIKH
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Το συγκεκριμενο ειναι εξωτερικο και αφου ειναι εξωτερικο σου επιτρεπει να κανεις τα παντα,δηλαδη να το βαλεις ειτε μεσα στο σαμπ ειτε εξω απο το σαμπ και στον χωρο του σαμπ να προσθεσεις κι αλλο βραχο για να ενυσχησεις την βιολογια σου η και λιγη αλγη chaeto,ειτε δστην περιπτωση που δεν εχεις σαμπ να το χρησιμοποιησεις εξωτερικα χωρις σκιμμερ τοποθετωντας το στο πλαι σ'ενα ραφι διπλα στο ενυδρειο!
εγω αυτο σου προτεινω παντως με βαση την εμπειρια μου!
καλο το blue3000 και στο ειπα θα δεις τεραστια διαφορα αλλα οριακο απλα το αλλο θα σε τρελανει για τα λιτρα σου αν το τσιμπουσες στο ακριβως επομενο μοντελο και μεγαλυτερο turboflotor shorty compact με την αντλια or3500 θα εισαι πληρης και θα εχεις ολα τα περιθωρια να κανεις το ενυδρειο σου οπως θελεις στο μελλον αν αλλαξουν τα σχεδια σου χωρις να σκεφτεις μηπως το σκιμμερ που εχεις δεν θα ανταπεξερχεται των αυξημενων πλεον απαιτησεων σου!(και πιστεψε με γιατι ειμαι παθων θα ερθει η γλυκα και θα θελεις και το εν ψαρακι παραπανω)
αυτα παντα φιλικα γιατι τα εσκασες μια φορα λεφτα και αφου θα ξαναδιαθεσεις τοτε καλυτερα να το κανεις μια και καλη!
και δεν ειναι το φαι των κοραλλιων μονο αλλα και των ψαριων και δεν ειναι τα φυλαρακια και τα πελλετσ(κοκοι) αλλα το nori και οι κατεψυγμενες που αναδυκνειουν τα χρωματα και προστατευουν την υγεια των ψριων αλλα επιβαρυνουν την βιολογια οποτε σιγουρα το blue3000 ειναι οριακο για τα λιτρα σου,για να μην κανουμε λογο για την ιχθυοφορτιση,σκεψου το πολυ προσεχτικα και αν δεν μπορεις ακομα τοτε καλυτερα να περιμενεις και να προχωρησεις λιγο αργοτερα στο επομενο σκιμμερ οπου θα μπορεις να διαθεσεις κατι παραπανω και να παρεις ενα λιγο μεγαλυτερο
γιαti το blue3000 ειναι για 500 με 1500 λιτρα και φοραει την or2500 ενω το turboflotor shorty cmpact φοραει την or3500 και ειναι για πραγματικα 1500 λιτρα!(σχεδον διπλα απο τα δικα σου,οτι ακριβως πρεπει)
με αυτα λοιπον ως δεδομενο και αφου το τελευταιο το εχω δουλεψει εγω στο παρελθον και το ξερω και εισαι και στα 650λιτρα τοτε καλυτερα να πας στο turboflotor,εγω το ειχα δουλεψει σε 750λιτρα και πηγαινε τρενο ειχα πολυ μεγαλη ιχθυοφορτιση χωρις κανενα προβλημα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01586 seconds with 11 queries