Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 06-08-10, 21:31
Το avatar του χρήστη manos_samos
manos_samos Ο χρήστης manos_samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-07-2010
Περιοχή: καρλοβασι, Σαμος
Μηνύματα: 529
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τηλέμαχος Εμφάνιση μηνυμάτων
στο εγγυώμαι εγώ φίλε αν κολλήσεις με τα χρυσόψαρα ερωτεύεσαι κυριολεκτικά....(όχι μόνο χρώματα) η ομορφιά τους είναι απερίγραπτη!!!
μιά στιγμή είχα γνωριστεί τόσο καλά με το χρυσόψαρό μου που ήταν σαν να μου μιλούσε από το τζάμι (έχω ακούσει και άλλες παρόμοιες περιπτώσεις).
επίσης τα χρυσόψαρα έχουν μία αίσθηση... εμένα ο δικός μου πήγαινε στην επιφάνεια όταν πλησίαζα δύο μέτρα ενώ δεν με έβλεπε. και πήγαινε εκεί να κάνει φαγητογκριμάτσες. έβαλα κάμερα να γράφει και το επιβεβαίωσα..
πώς το εξηγείς τώρα αυτό; είναι η μαγεία του ζωΐκου βασιλείου...

και εγώ το ίδιο νιώθω για τα υπόλοιπα ψάρια....
ολα τα ψαρια γινονται φιλικα αν εχουν τις σωστες συνθηκες... πριν χρονια ειχα κανει το λαθος με 3 χρυσοψαρα σε 50 λιτρα... οταν εμαθα για τις αναγκες τους εδωσα τα 2 και κρατησα το 1.. μεσα σε 6-7 μηνες διπλασιαστηκε το μεγεθος του.. εγινε τεραστιο.. και οταν καναμε μεγαλες αλλαγες νερου μονο εμενα αφηνε να το ποιασω να το βαλω σε ποτηρι... οσο για τη μνημη τους αυτο εχω ακουσει και εγωμε τα 3 δευτερολεπτα αλλα η συμπεριφορα του με εκανε να αμφιβαλω..... οσο για την ομορφια σιγουρα υπαρχουν και πιο ομορφα ψαρια αλλα αυτο ειναι θεμα του καθενος.. εμενα ας πουμε μου αρεσουν τα μικρα ψαρακια και προτιμο τα κοπαδια αλλα πολοι προτιμουν τα μεγαλα και επιβλητικα ψαρια.. αρα δεν υπαρχει ειδος πιο ομορφο απο το αλλο...
αποψη μου...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01463 seconds with 11 queries