Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 14-02-18, 21:49
Το avatar του χρήστη Spafish
Spafish Ο χρήστης Spafish δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2018
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Ωραία, τις ταμπλέτες τις είχα πάρει γιατί είχα άσπρα φύλλα για να ανέβει το ασβέστιο και όντως για αυτά που είναι φυτεμένα στο υπόστρωμα έκανε καλό.
Όπως και το excel σαν υποβοήθηση λόγο μη C02 αλλά ουσιαστικά δεν έριξα και πολύ.

Συνεπώς σύμφωνα με την πρόταση σου, αν κατάλαβα καλά, θέλω κάτι που να προσφέρει γενική λίπανση και από εκεί και πέρα να συπληρώσω σε επιμέρους συστατικά με αντίστοιχο λίπασμα ανάλογα με το τι θα ζητήσουν ή είναι δεδομένο ότι θα χρειαστώ οπότε να τα προμηθευτώ και μόλις ζητήσουν τα φυτά να ρίξω?

Προς το παρόν είμαι με μία από τις δύο λάμπες, αλλά θα ήθελα να βάλω όπως είπα και την δεύτερη.

Θεωρητικά επειδή κάποια στιγμή, ίσως ανέβω και σε λίγο περισότερα λίτρα, πάνω από τα 120lt , γιατί αν έχω καταλάβει κάπως έτσι συμβαίνει

Τη μπουκάλα δεν θα τη γλυτώσω, οπότε

σχετικά με c02 αυτό που με μπερδεύει είναι το μανόμετρο και η ηλεκτρομαγνητική βάνα που δεν έχω καταφέρει να κάνω σωστή αναζήτηση στο google για να βρώ κάποια οικονομική αλλά και αξιόπιστη, μπορεί να προτείνει κάποιος , για να φτιάξω το σύστημα ?

Μπουκάλα οκ από ολύμπια. Τα άλλα? Ειδικά μανόμετρο, που έχει και κάποιο κόστος. Και ηλεκτρομαγνητική, αν και αυτή σκέφτομαι να μείνει για λίγο αργότερα. Θα προτιμούσα αγορά από Ελλάδα, αλλά χωρίς να είναι 100% παραπάνω και φυσικά να είναι αξιόλογο, από έξω με προβληματίζει ότι ίσως έχω θέμα με ebay κτλ, καθώς πριν κάποιο καιρό είχα προσπαθήσει για αγορά και έπεσε άκυρο λόγο capital. Απλά στα ενυδρειακά βλέπω κάτι τιμές υψηλές.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κλεόβουλος : 16-02-18 στις 22:04
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01396 seconds with 11 queries