Θέμα: Στρώσιμο
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 22-10-07, 12:08
Το avatar του χρήστη erling
erling Ο χρήστης erling δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-08-2007
Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ
Μηνύματα: 153
Προεπιλογή

Giorgos δεν είναι πέτρα λάβας, χαλαζιακό χαλίκι είναι σε δύο είδη.
Ενα άσπρο με μάυρα στίγματα 3-5mm και ένα μάυρο (πριν το βάλω στο νερό ήταν πρασινωπό) 2-4mm
Επίσης είναι αρκετά λείο και από ότι έχω ακούσει η λάβα έχει άγρια επιφάνεια.

Raven δεν έχω βάλει υπόστρωμα μιας και από την αρχή λόγω φωτισμού ήξερα πως θα βάλω έυκολα φυτά και έκρινα πως δεν θα προσφέρει τίποτα το υπόστρωμα.
Επίσης δεν έχω σκοπό να βάλω πολλά είδη ψαριών. Βασικά guppies θα έχει μέσα, απλά τα oto θέλω να τα βάλω για να βοηθήσουν με την άλγη αλλά και επειδή είναι όμορφα ψαράκια.

Τώρα για τον φωτισμό θα δούμε.

Ναι, έχεις δίκιο, αυτό είναι ένα τεστ εκμάθησης περισσότερο, δεν ξέρω αν θα είναι σε μερικούς μήνες, πάντως είναι μέσα στις σκέψεις μου. Επίσης αυτό είναι το 3ο ενυδρείο που θα έχω αλλά είναι το 1ο που το στήνω εγώ και όχι ο πωλητής "εντάξει είναι, ρίχνεις νερό, αντιχλώριο και βάζεις ψάρια... παρε αυτά (5-6 είδη) και τα ξαναλέμε", και όντως τα ξαναλέγαμε όταν αρχισαν να πεθαίνουν.. "εεε ναι το ένα είναι επιθετικό, πάρε αυτό εδώ για να το ηρεμήσει"...... "εεεε έμεινε μόνο το καινούριο, δεν δοκιμάζεις να βάλει αυτό εδώ μπας και τα καταφέρει!!!" δηλαδή από άγνοια είχα ένα ενυδρείο με πειραματόζωα Ευτυχώς έπεσα στο forum εδώ και αρχίσα κάτι να μαθαίνω, κάποια πράγματα... αλλά θέλω ακόμα πολύ μωμί (που λέει και ο γιός μου).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries