Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #89  
Παλιά 12-04-08, 08:45
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Σχετικα με αυτα που λεει ο Glazar και ο Τοlis.Θα μιλησω σε φιλικο κλιμα και δεν θελω να παρεξηγηθω.
Mεχρι τωρα πηγαιναμε στις εκαστοτε καφετεριες και δημιουργουσαμε πηγαδακια.Αρκετες φορες μου εχει τυχει να θελω να μιλησω με ατομα που ειχα να τα δω ενα μηνα και να μην μπορω.Επισης η ηχορυπανση της εκαστοτε καφετεριας ειναι και αυτο ενα προβλημα.Αλλα το κυριοτερο ειναι αυτο που ειπωθηκε.Μια φορα το μηνα δεν ειναι αρκετη για συναντησεις.Καθε βδομαδα θα ηταν πολυ καλυτερα.Θα ρθουμε πιο κοντα σαν παρεα.Βεβαια δεν ξερω το κατα ποσο θα ειναι εφικτο να ερχονται μελη οπως η Λουση ή ο Σταυρος απο μακρυα καθε εβδομαδα.
Περαν αυτου η ιδεα του χωρου ξεκινησε (στο μυαλο μου) ωστε να μας γλιτωσει απο το χαος της καφετεριας.Μπορει ο χωρος να μην ειναι 100% δικος μας αλλα θα ειναι δωρεαν.Μια παλια παροιμια ελεγε
"Μας δωσανε γάιδαρο και τον κοιταγαμε στα δοντια"
Βαση αυτου του σκεπτικου πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη αρχη μεχρι να λυθουν τα οποια οικονομικα.
Ο glazar ειπε:
"Ρε παιδια το ζητουμενο ειναι να εχουμε ενα μερος για να μαζευομαστε περα της καφετεριας ή ενα μερος ``δικο μας`` με καποια ενυδρεια σωστα στημένα για να βλεπουν αυτοι που αγαπανε το χομπι?"
Για αρχη ακομα και ενας χωρος θα αρκουσε.Στο καφε που παμε εχει ενυδρεια που τα βλεπουμε??? Μπορει να γινει και το αλλο.Καθε φορα που παμε στην καφετερια αφηνουμε μινιμουν 3-5 ευρω εκαστως.
Γιατι να μην τα δινουμε αυτα στον ταμια του συλλογου ή σε καποιον απο το ΚΒΕ για ενισχυση του συλλογου και να φτιαχνουμε μονοι μας το καφεδακι μας?Δηλαδη γιατι να τα ακουμπαμε στον επιχειρηματια και οχι στο ΚΒΕ?Σκεφτειτε το ετσι.
Θα ηθελα σε αυτο το τοπικ να ακουσω τους λογους (α-β-γ κλπ. που συμφωνειτε ή διαφωνειτε με την ολη ιδεα.

Υ.Γ.Ενημερωτικα σας το λεω οτι ΔΕΝ ειμαι μελος του συλλογου.Οσοι καταλαβαν...καταλαβαν
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01618 seconds with 11 queries