Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 28-10-14, 21:25
dinoula Ο χρήστης dinoula δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-05-2014
Περιοχή: peraeus
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

εφόσον αρκετοί είπαν την γνώμη τους να πω και εγω τι εχω προσέξει όσο έχω τα haps και mbuna.
Από διατροφή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, ότι τρώνε τα haps τρώνε και τα mbuna απλός κάθε 4 μέρες δίνω μονο vegi μην μου βγάλει κάνα διατροφικό θέμα τα mbuna, αλλα πάλι δεν θα έχουν θεμα.
Αλλα ειδα ο kixlidatos ειπε ότι όσοι εχουν ενυδρείο 1,80+ μηκος ενυδρειο, εγω θα έλεγα ουτε 1,80 μήκος αλλα πάνω από 2,20 γιατί εχω 1,80 και είναι αρκετα μικρό μόλις αρχίσουν γέννες κτλ.
Στο δικό μου ενυδρείο στην αριστερή πλευρά εχω καπου 30 εκατοστά full φυτεμένο και μπορώ να πω τα φυτά είναι πολύ απαραίτητα, όταν τα ψάρια μου αφήνουν από το στόμα τους τα μικρά όλα βρίσκονται μέσα στα φυτά και κανένα μεγάλο ψαρί δεν πλησιάζει ουτε χώνετε μέσα στα φυτά από μονή τους έχουν ξεχωρίσει ως το μέρος που τρώνε ζουν μόνο μικρά και τα μικρά δεν πάνε ποτέ εκει που είναι μεγάλη.
Τελευταία τα πρώτα μικρά που έχουν φτάσει 6-7 εκατοστά πάνε μαζί με τους μεγάλους και αφήνουν ακόμα ποιο νεογέννητα ανάμεσα στα φυτά και δεν πάνε ούτε αυτά μέσα στα φυτά ποια.
Αυτά από έμενα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01347 seconds with 11 queries