Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 06-10-09, 22:57
Το avatar του χρήστη Razorblade
Razorblade Ο χρήστης Razorblade δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Περιοχή: Γιαννενα
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Στην 4η ημερα νηστειας το χρυσοψαρο,και απο χθες εχω προσθεσει αλατι και εχω ανεβασει θερμοκρασια στους 30 βαθμους .
Το ψαρι εξακολουθει να ειναι υποτονικο,ελαχιστα κινητικο,να μην ψαχνει στα χαλικια η να ανοιγοκλεινει εντονα το στομα.
Δεν εχει χαμηλωμενα πτερυγια .Δεν διεκρινα πρηξιμο στα λεπια η πρησμενα ματια,στο σημειο που μπορει να γινει αντιληπτο.
Σημερα μεχρι και τωρα που γραφω , δεν διεκρινα περιτωμματα δυσκοιλιοτητας καθολου .
Ισως δοκιμασω να ταισω αργοτερα το βραδακι καροτο.Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει,αλλα φαινεται πως κατι συμβαινει.
-------------------------
update : Πριν κανα 2ωρο ταισα καροτο το ψαρι.Εφαγε κανονικα,φανηκε δραστηριο σε ολα τα επιπεδα του ενυδρειου για αρκετη ωρα μετα το ταισμα.
Λεω αυριο να μην ταισω και να ταισω πεμπτη,ισως παλι με καροτο.
Εχω σκεφτει,να κανω μια αλλαγη νερου 15 λιτρων την πεμπτη,προσθετωντας αλατι(2-3 κουταλιες) και να παραμεινει το ενυδρειο με αλατι και θερμοκρασια 30 μεχρι και την κυριακη οπου θα κανω ξανα μια αλλαγη χωρις αλατι για σταδιακη αφαλατωση,και να δω τη συμπεριφορα του,γτ εξακολουθω να πιστευω πως κατι το ταλαιπωρει.δεν συνηθησε ακομη το ενυδρειο ? ισως.
Any opinions ?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Razorblade : 06-10-09 στις 22:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01405 seconds with 11 queries