Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 20-08-16, 14:07
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ όλους Τα καταφέραμε και εγω και το ψάρι
Έβαλα το κλιματιστικό να δουλεύει στο φούλ μεχρι το σπίτι να πιασει θερμοκρασία 21 βαθμούς .
Πήρα δοσομετρητή (κανάτα) απο το μαρκετ για να μετρήσω τα λίτρα στις λεκάνες , έβαλα 5 λίτρα νερό στην λεκάνη για την αναισθησία απο την λίμνη και άλλα 8 για να τον ξυπνήσω απο την νάρκωση στην δεύτερη λεκάνη.
Έβαλα σε ένα μπουκαλάκι νερό (λίγο κάτω απο την μέση) και έβαλα 10 σταγόνες Γαριφαλέλαιο το χτύπησα πολύ καλά.Το έριχνα μέσα και ανατάτευα με το χέρι να πάει παντού . Του πήρε λιγότερο απο 10 λεπτα να ναρκωθεί καλά .
Μετα ξεκίνησα την διαδικασία αφού τον τοποθέτησα σε σπογγοπετσέτα βρεγμένη . Κάτω απο δυνατό φως .
Χρειάστηκε να τον βάλω 2-3 φορές μέσα στην λεκάνη με το γαριφαλέλαιο γιατι κάποιες φορές κουνιόταν .
Μόλις τελείωσα του έβαλα μπεταντίν με μια μπατονέτα εκεί που είχα αφαιρέσει τον λιπώδη ιστό και αφου τον κράτησα λίγο τον έβαλα να ξυπνήσει .

Όλα όσα χρησιμοποίησα απολυμάνθηκαν καλά τα πλαστικά τα έπλυνα με καυτό νερό και μπεταντίν , τα ψαλίδια πρώτα τα έβρασα και μετά τα έβαλα σε ποτηράκι με μπεταντίν .
Δεν έβαλα γάντια γιατι γλυστράνε αλλά τα χέρια μου φρόντισα να είναι πολύ καθαρά .

Έκανα ένα μικρό βίντεο για να δείτε την διαδικασία και τον μικρούλη μου που αναρρώνει και είναι καλά

Όποιος αγαπάει τα ψάρια του κάνει τα πάντα γι αυτα

BORKED

https://www.youtube.com/watch?v=_EiD...ature=youtu.be
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas G. : 27-05-17 στις 17:54
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01450 seconds with 11 queries