Θέμα: Νεα Λιμνη
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #155  
Παλιά 13-10-10, 15:10
Το avatar του χρήστη MIXALIS CYPRUS
MIXALIS CYPRUS Ο χρήστης MIXALIS CYPRUS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2010
Περιοχή: Λεμεσος Κυπρος
Μηνύματα: 540
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων

Δυστυχώς, ούτε και τα κοι είναι ασφαλισμένα από αυτά τα πουλιά λόγω τους μεγέθους τους, γιατί μπορεί μεν να μην μπορούν να τα πιάσουν, αλλά τα σουβλίζουν με το ράμφος τους προκαλώντας τους μεγάλα τραύματα ή και τα σκοτώνουν.

Μην εισαι τοσο περιγραφικος Βασιλη

Εντάξει Μιχάλη μπορώ να σε καταλάβω, αλλά μην φτάσουμε και σε ακρότητες έτσι? Τα συγκεκριμένα ζώα ανοίκουν στον κατάλογο των προστατευόμενων και δεύτερον εμείς μπήκαμε στους βιότοπους τους ή ακόμα χειρότερα εξαλείψαμε κάθε είδος που τρέφονται.

Βασιλη μολις ειπα δεν μου αρεσει το κυνηγι .Πιστευεις θα πυροβολουσα τετιο ειδος

Ο μονος που πρεπει να φοβατε ειμαι εγω και τα ψαρια μου

Μιχάλη, έχεις ένα μεγάλο κομμάτι νάιλον? Και ο μεταλλικός φράκτης μπορεί να σε βοηθήσει για την ώρα, αλλά επίσης και εκείνο το πράσινο πλαστικό υλικό που χρησημοποιούν στις οικοδομές....σου λέω λύσεις και υλικά, απλά για να περάσεις το βράδυ, πριν νυκτώσει. Αν πάι έχεις κάποιο συγγενή που μαζεύει ελιές, συνήθως διαθέτουν μαύρα δίκτυα που τα απλώνουν κάτω από τα δέτρα για εύκολο μάζεμα.
Ναι ναι σωστα ..κατι θα βρω να περασουμε ....Παω καθε 10 λεπτα για να το διωχνω ετσι ωστε να το απονθαρυνω αλλα αυτο το χαβα του ...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01451 seconds with 11 queries