Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 20-09-10, 03:18
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GioM Εμφάνιση μηνυμάτων
Κώστα μόνο ζευγάρι θα κρατήσω γιατί ξέρω ότι τα λίτρα μου είναι λίγα για κάτι παραπάνω. Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω για συγκατοίκους και λίτρα (ή τουλαχιστον ελπίζοντας για το μέλλον, γιατί στην επόμενη απόπειρα να επεκταθώ τώρα ενυδρειακά με βλέπω με αρκετά καρούμπαλα!!! ).

Χεχεχε, άμα τις τρως κι εσύ ρε ψηλέ, αλλοίμονο σε μας.

Κάτι σε guppy θα κολλούσε σε 80 με 100 λίτρα;
Άνετα, guppy μπαίνουν και σε λιγότερα λίτρα και σε 50-60.
Όχι όμως μαζί με τα κριμπς, γιατί τα guppy είναι πιο αργά κι απ' το replay και θα φάνε άγριο ξύλο, ειδικά αν τα κριμπς γεννήσουν.
-------------------------

Και μία πιο πρακτική ερώτηση...

Άρχισα να το φυτεύω. Πώς θα πιάσω τα άλλα 2 μόλις σχηματιστεί ζευγάρι; Από τις κρυψώνες βγαίνουν μόνο αν δεν είμαι δίπλα στο ενυδρείο. Αν είμαι κοντά ούτε για φαγητό. Πώς θα τα βγάλω χωρίς να ξεπατώσω τα φυτά και να βγάλω τις πέτρες;
Υπάρχουν κάτι που μπορείς να δοκιμάσεις: Μπουκάλι 1,5 λιτρο διάφανο (χωρίς την ετικέττα), κόβεις τον πάτο, το κρατάς από το στόμιο και τα καπακώνεις.
Αλλιώς, ...ξεπατώνεις τα φυτά και βγάζεις τις πέτρες. Ή δένεις την απόχη στην άκρη σκουπόξυλου και ψαρεύεις από μακριά (πλάκα κάνω, έτσι?)
Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω, το πιάσιμο δεν είναι από τα δυνατά μου σημεία κι εμένα η γυναίκα μου μου τα πιάνει -τα ψαράκια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01486 seconds with 11 queries