Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 14-10-12, 15:15
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ το δικό μου το πήρα έτοιμο με 4 8άρια. Όπως θα δεις και από τις φωτογραφίες τα 12άρια χωράνε άνετα. Αν το έφτιαχνα εγώ θα επέλεγα 12άρια. Από τη στιγμή που θα έχεις controller θα σε βόλευε πιστεύω καλύτερα μεγάλοι ανεμιστήρες. Μικρότερος χρόνος ψύξης και πιο άμεσος . Το αποτέλεσμα θα ήταν σε πολύ υψηλές (εξωτερικές) θερμοκρασίες, να μην αργεί η ψύξη (ή και να είναι αδύνατη κάποιες φορές - καύσωνας 40+) και έτσι να μην ταλαιπωρείς τα ψαράκια σου. 4 12άρια μπορεί να ακούγεται υπερβολή, στην πράξη όμως δεν είναι. Σκέψουτο διαφορετικά. Σε ένα δωμάτιο που αναλογεί ένα 9άρι aircontition, αν εσύ βάλεις ένα 12άρι ή και μεγαλύτερο, θα πετύχεις πιο άμεση και πιο ξεκούραστη (για το μηχάνημα) ψύξη. Εγώ αν έχω όρεξη, από την άνοιξη λέω να τους αλλάξω και να βάλω 4 από αυτούς (το καλοκαίρι θα έχω και moonlight ). Δεν ξέρω αν το κάνω, επειδή έχει βαβούρα και έξτρα έξοδα (ανεμιστήρες - καπάκια ανεμιστήρων - καλώδια κτλ) αλλά θα το ήθελα πολύ. Τώρα που είναι έτοιμο (με 8άρια) δεν ξέρω αν θα μπω στη διαδικασία αυτή. Εσύ που τώρα θα το επιχειρήσεις, γιατί να μην το κάνεις πιο ισχυρό το ψυκτικό σου σύστημα;


πολυ υπερβολη βασιλη μου τα 8αρια ειναι υπεραρκετα στα λιτρα αυτα δεν υπαρχει λογος για 12αρια .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 11 queries