Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 09-11-13, 11:33
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tarirs Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου αρεσουν πολυ τα Γκαπυ-πλατυ,και οι καρδιναλιοι....
Δεν θελω να ασχοληθω πολυ με αυτο που εχω σημειωση με bold....
Aυτα τα ολιγα...σας εδωσα και τις πληροφοριες του ενυδρειου....
Αν μπορειτε να με βοηθησετε,απο αυτα τα ψαρια που σας εχω γραψει ποια συμβιωνουν μεταξυ τους,και αν αυτα που σας γραφω εδω,δηλ τα γκαπυ και πλατυ,συμβιωνου με καποια απο αυτα που εχω...για να μην δωσω ψαρια που δεν πρεπει...

ΥΓ: Mπορω να βαλω αγγελια εδω αυτα που δεν χρειαζομαι για ανταλλαγη..? Διοτι στεναχωριεμαι αν μπορω να τα παω στο πετ shop που τα πηρα και να μην περνανε καλα...
Αγγελίες μπορείς εδώ http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=26

Τα Γκάπυ και τα Πλάτυ πάνε μαζι χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάτι για το νερό, οι καρδινάλιοι και όλα τα άλλα θελουν μαλακό και όξινο νερό, άρα δεν ταιριάζουν. Επίσης να ξέρεις πως τα ζωοτόκα (Γκαπυ, Πλατυ) είναι από τις καλές επιλογες για αρχάριους. Αν βάλεις αυτα τα ζωοτόκα όμως καλό είναι να μη βάλεις άλλα ζωοτόκα γιατι υβριδίζουν. Κράτα αυτα τα 2 είδη μόνο και επειδη τα λίτρα σου είνα καλά για αυτα τα ψάρια βάλε πιο πολλα χαρέμια, όχι υπερβολες γιατι θα σου γεννανε συνεχεια και μετα θα γεμίσεις και θα έχεις πρόβλημα. με αυτα καλο ειναι να βάλεις και κανα εύκολο φυτο το χρειάζονται για να κρύβονται τα μωρα, ειδικα το κερατοφυλλο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01512 seconds with 11 queries