Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 02-07-15, 13:34
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Θερμοκρασία κατά μέσο όρο 24-30 και υγρασία 60-80%, το κάθε είδος έχει τις δικιές του απαιτήσεις σε θερμοκρασία/υγρασία, αλλά δεν ξεφεύγουν από τις τιμές αυτές...
Συχνότητα ταΐσματος... το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν χρειάζεσαι ταΐστρα εδώ αν φύγεις για 2 βδομάδες διακοπές Εγώ ταΐζω μια, δυο φορές την βδομάδα, αλλά μπορείς και πιο αραιά!! Ο μεταβολισμός τους είναι πολύ αργός, ιδιαίτερα όσο μεγαλώνουν, οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς για την διατροφή τους... Μία ενήλικη Chilean Rose , μου έκανε 4 μήνες να φάει, και έχω ακούσει και για χρόνο ολόκληρο... Γενικά όσο πιο πολύ τις ταΐζεις, τόσο πιο γρήγορα θα μεγαλώνουν...
Χώρο μπορείς να βάλεις έναν μεγάλο και να ξεμπερδέψεις, να μην αλλάζεις συνεχώς, απλά να προσέχεις τα έντομα/τροφή να τα τρώει η ταραντούλα και να μην κρύβονται, καθώς μπορεί να υπάρξουν προβλήματα, αν π.χ. η ταραντούλα πάει για έκδυση, και μια κατσαρίδα που περιφέρεται αρχίσει να την τρώει, καθώς την περίοδο αυτή η ταραντούλα είναι εντελώς ανήμπορη... Αυτός είναι και ο λόγος που προτείνουν μήκος 3 φορές το μήκος της και πλάτος 2 φορές το πλάτος της, αν και τις βρίσκω πολύ μικρές διαστάσεις προσωπικα...
Ζευγάρωμα επιτυχές δεν έχω κάνει δυστυχώς ποτέ.. 2 φορές "πρόσφερα" αρσενική Mexican Red Knee και τις 2 έγινε γευματάκι από την θηλυκή πριν ζευγαρώσουν Έχω σκοπό όμως να προσπαθήσω από τιες δικιές μου στο μέλλον...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01650 seconds with 11 queries