Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 10-04-06, 19:06
cutter Ο χρήστης cutter δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-02-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Φίλε klaz, το φωτιστικό είναι το arcadia overtank luminaire με 4 freshwater t5 λάμπες (4x39w). Προσοχή στην διάσταση μόνο για να μην σου βγει κοντό ή μακρύ. Τελικά το πήρα από aquaristic.net με τελική τιμή 350 ευρώ, μέσα και τα μεταφορικά. Στην Ελλάδα δυσκολεύτηκα να το βρω. Για την ακρίβεια στο Pet City μου είπαν τιμή πάνω από 500 ευρώ, ενώ στην αντιπροσωπεία της Ελλάδας, αφού μου έκαναν την χάρη να μου μιλήσουν (από το ύφος του υπαλλήλου στο τηλέφωνο), μου είπαν πως το συγκεκριμένο μοντέλο (με τις λάμπες για freshwater αντί για marine), δεν είναι διαθέσιμο! Αν θέλεις λοιπόν να το αγοράσεις, κάνε μια βόλτα στο www.aquaristic.net και θα δεις εκεί ό,τι χρειάζεσαι. Όσο για την συναρμολόγηση μην το σκέφτεσαι καθόλου, είναι παιχνιδάκι.

Και δράττομαι της ευκαιρίας να πω το εξής: Η κατάσταση με τις τιμές στα ελληνικά καταστήματα έχει ξεφύγει τελείως. Εκτός από το παραπάνω παράδειγμα, έχω άπειρα άλλα. Με αποκορύφωμα 3 μήνες πριν που σκεφτόμουν να γκρεμίσω το ενυδρείο μου και να το γυρίσω σε marine. Παιδιά, έχω φτάσει στο συμπέρασμα πως για να έχεις στην Ελλάδα marine ενυδρείο, πρέπει να οδηγείς από Cayenne και πάνω, αλλιώς δεν βγαίνεις!!! Προσωπικά, σταμάτησα τις αγορές από την Ελλάδα (και αισθάνομαι υπέροχα γι αυτό), σε σημείο που ακόμα και μισό ευρώ φθηνότερα να το βρω στο Internet, το αγοράζω από έξω. Εμένα προσωπικά, αρκετά με άρμεξαν. Ας ψάξουν να βρουν αλλού για μ****. Κι αν το κάνουμε αρκετοί αυτό, ίσως να βάλουν μυαλό κάποιοι και να σοβαρευτούν. Ή να κλείσουν. Εμένα πάντως, ελάχιστα με νοιάζει...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01440 seconds with 11 queries