Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 24-02-19, 19:46
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maria_M Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενταξει! Αυτο θα κανω! Σε ευχαριστω πολυ!! 😊
-------------------------
Κλεόβουλε καλημέρα! Θα ηθελα αν μπορεις την βοηθεια σου και παλι! 😊 Το αδειασα σχεδον το ενυδρειο! Εδωσα ολα τα μεγαλα που αμφιβαλαμε για το ειδος τους και τα auratus που μου ειπες πως θα αγριεψουν πολυ μεγαλωνοντας. Τωρα εχω μονο 3 acei, 2 maingano και 2 socolofi. Ειναι ολα ομως πολυ μικρα και δεν φαινεται με τιποτα το φυλο τους. Ποσα ακομα πρεπει να παρω απο καθε ειδος?γράφω πιο πάνω: βάλε 5-7 από το κάθε είδος για να φτιάξεις χαρέμι με ένα αρσ. και όσο το δυνατό περισσότερα θηλυκά Επισης, θελω να βαλω οπωσδηποτε καποιο που να εχει καθετες ριγες οπως τα μωβ lombardoi που ειχα. Για αυτο και σε ρωτησα χτες για demasoni. Υπαρχει καποιο που να ταιριαζει και να μην υβριδιζει με τα υπολοιπα? εγώ πρότεινα μέχρι 3 είδη-αν επιμένεις για 4ο είδος τότε ψάξε για καθαρά saulosi (που τα αρσενικά γίνονται μπλε με κάθετες ρίγες και τα θηλυκά κιτρινωπά) Και τα labidos, εχουν ΟΛΑ αυστηρα μαυρο στα πτερυγια?εγώ αυτό πιστεύω Γιατι στην αβυσσο απο οπου και θα ψωνιζω πλεον, εχει labidos without black fins οπως τα γραφει στο site και ισχυριζονται πως δεν ειναι υβριδια.μπορεί και να μην είναι υβρίδια αλλά προϊόν επιλεκτικής αναπαραγωγής. Δεν θέλω να αντιδικώ αλλά για να πεισθώ ότι είναι απόγονοι άγριων ψαριων πρέπει να γράψουν γεωγραφική περιοχή προέλευσης Ουφ! Τα ειπα ολα! Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα καθε μερα μου γεννιουνται καινουριες αποριες...😀
Τα λαμπίντο πάντως δεν είναι καλή επιλογή συγκατοίκησης με socolofi γιατί ενδέχεται να υβριδίσουν μεταξύ τους. Με τα υπόλοιπα δεν έχουν πρόβλημα.

*χαίρομαι που σου γεννιούνται απορίες γιατί αυτό σημαίνει ότι το ψάχνεις. Όλοι έτσι μάθαμε. Ρωτώντας, διαβάζοντας και συζητώντας μέσα στην ενυδρειακή μας παρέα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01556 seconds with 11 queries