Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 25-02-17, 12:04
Το avatar του χρήστη neos
neos Ο χρήστης neos δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 07-02-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 372
Προεπιλογή Χωρίς να αποκλείω τίποτα από τα παραπάνω, νομίζω πως...

... οι μαζεμένες κοιλιές είναι απλώς μια ένδειξη της πείνας και της κακής διατροφής ή μάλλον της μη διατροφής...

Τα ψαράκια αυτά με τις ιδιαιτερότητες που έχουν στη διατροφή τους (τρώνε κατά βάση μόνο ζωντανή τροφή και χρειάζονται εκπαίδευση για την κατεψυγμένη), είναι πολύ δύσκολο να τραφούν επαρκώς στα πετσόπ... Είναι πραγματικά απίθανο να βρεις πάφερ σε πετσόπ που να μη λιμοκτονεί... Στα περισσότερα πετσόπ όλα τα ψάρια υποσιτίζονται, πόσο μάλλον τα πάφερ...

Καλό θα ήταν να βρεις σκουλήκια γκρίνταλ για να ταίσεις και να πάρουν τα πάνω τους... Την κατεψυγμένη θα τη μάθουν σιγά σιγά αλλά μέχρι να τη μάθουν καλό είναι να μη πεθάνουν από ασιτία...

Τα σαλιγκάρια είναι επίσης μια καλή λύση αλλά όχι πανάκεια.. Πρέπει να υπάρχουν πολλά και μικρά για να τραφούν επαρκώς από αυτά... Τα μεγάλα μπορεί να τα σκοτώνουν αλλά δε σημαίνει απαραίτητα ότι μπορούν και να τα φάνε...

Κατά την άποψή μου πρέπει να βρεις σκουλήκια γιατί αλλιώς θα τα χάσεις από πείνα... Δε νομίζω ότι παίζει ασθένεια ή κάτι άλλο...

Καλή συνέχεια...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01319 seconds with 11 queries