Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 01-12-14, 00:22
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίες οι φωτο
Όσο για τις σκληρότητες, είναι λογικό να πέφτουν αφού με τον χρόνο προχωράει η οξείδωση, προστίθενται οξέα από την ουρία, τα περιττώματα, την αποσύνθεση των τροφών κλπ
Τα ασβεστολιθικά πετρώματα-υποστρώματα, ο αραγωνίτης κλπ κυρίως μας προφυλάσσουν από απότομες πτώσεις των τιμών και τις σταθεροποιούν προς τα πάνω. Δεν απελευθερώνουν στο νερό εύκολα, όπως λαθεμένα θεωρείται, ανθρακικά, παρά μόνο υπό προϋποθέσεις και σε όξινο περιβάλλον.
Θα πρότεινα να κάνεις μια σκούπα βυθού (δεν ξέρω πόσο βαθύ υπόστρωμα έχεις και αν το καθαρίζεις συχνά) και να ανεβάσεις σταδιακά τις τιμές χρησιμοποιώντας το Seachem Tanganyika buffer (ανεβάζει kh,gh και Ph).
χαιρομαι που σας αρεσαν οι φωτο

σκουπες βυθου κανω σπανια δεν βλεπω να κανει δουλεια, βασικα δεν εχει καθολου βρωμια ο βυθος, εχω αρκετη ροη γενικα νομιζω στο ενυδρειο αυτο. το υποστρωμα ειναι γυρω στους 2 με 4 ποντους στο μεγαλυτερο μερος του ενυδρειου και σε καποια σημεια λογο του σκαψιματος των ψαριων εχει φτασει στα 7-8 εκατοστα

οσο για τις σκληροτητες οκ θα το κοιταξω σιγα σιγα μηπως να τις ανεβασω με επσομ σαλτ σοδα και τανγκανικα μπαφερ κ ας το φοβαμαι λιγο.

να κανω μια αλλη ερωτηση. εχω ενα νεριτε σναηλ μονο του εκει και μετα απο τοσο καιρο που το εχω τωρα τον τελευταιο μηνα αρχισε να αφηνει αυγα στις πετρες. ξερω οτι δεν θα εκκολαφτουν αλλα γιατι τωρα αρχισε κ οχι απο τοτε που το πηρα λιγο μετα το πασχα φετος? και νομιζα οτι πετυχα αρσενικο ειναι θηλυκο προφανως. θα σταματησει να αφηνει αυγα καποια στιγμη η θα το κανει για πολυ καιρο ακομα?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01472 seconds with 11 queries