Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 01-11-18, 11:00
Dimitris11 Ο χρήστης Dimitris11 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-02-2018
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evina Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα σου πω να έχεις κατά νου τι θα κάνεις με τα ψάρια σε περίπτωση που :
1)Ο μονομάχος δεν τα βρει με τις μονομαχινες
2)Οι μονομαχίνες δεν τα βρουν μεταξύ τους
3)ισως συμβούν και τα 2 πιο πάνω ταυτόχρονα..

Το έχω κάνει και στην αρχή υπήρχε πρόβλημα.. Λύθηκε όταν μπήκαν περισσότερα φυτά,μια ρίζα κτλ
Μέχρι να ισορροπήσει η κατάσταση είχα ακριβώς δίπλα ένα άλλο ενυδρείο σε αναμονή..
Αυτή τη στιγμή απλά κοιτάζονται.. Ούτε κυνηγητά ούτε τίποτα.. Στην αρχή όμως ήθελε προσοχή.. Γκαπυ αν θέλεις τη γνώμη μου μη βάλεις.. Εκτός από τις παραμέτρους ίσως υπάρξουν κυνηγητά κτλ Διάλεξε αν θέλεις κάποιο άλλο είδος.. Χωρίς πολλές ουρίτσες χρωματιστές κτλ
ναι ειναι σωστα ολα αυτα που μου λες. και διαβασα ηδη να αποφυγω γκαπυ λογω ομοιοτητων.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evina Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα σου πω να έχεις κατά νου τι θα κάνεις με τα ψάρια σε περίπτωση που :
1)Ο μονομάχος δεν τα βρει με τις μονομαχινες
2)Οι μονομαχίνες δεν τα βρουν μεταξύ τους
3)ισως συμβούν και τα 2 πιο πάνω ταυτόχρονα..

Το έχω κάνει και στην αρχή υπήρχε πρόβλημα.. Λύθηκε όταν μπήκαν περισσότερα φυτά,μια ρίζα κτλ
Μέχρι να ισορροπήσει η κατάσταση είχα ακριβώς δίπλα ένα άλλο ενυδρείο σε αναμονή..
Αυτή τη στιγμή απλά κοιτάζονται.. Ούτε κυνηγητά ούτε τίποτα.. Στην αρχή όμως ήθελε προσοχή.. Γκαπυ αν θέλεις τη γνώμη μου μη βάλεις.. Εκτός από τις παραμέτρους ίσως υπάρξουν κυνηγητά κτλ Διάλεξε αν θέλεις κάποιο άλλο είδος.. Χωρίς πολλές ουρίτσες χρωματιστές κτλ
αυτό ισχύει και για τις μονομαχίνες με τα γκάπυ ή αυτές μπορούν να συνυπάρξουν μαζί τους?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gusteg Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο αριθμός των σαλιγκαριών δεν μπορεί να υπολογιστεί. Αν βάλεις 5 σε λίγο καιρό θα έχεις δεκάδες ή εκατοντάδες. Αλλά δεν παίζουν σημαντικό ρόλο στην ιχθυοφόρτιση. Αν θα βάλεις μονομάχο μόνο του, το φιλτράκι του ενυδρείου αρκεί, ή ένα απλό μικρό εσωτερικό. Δεν θέλουν ροή και δεν απαιτούν μεγάλο φίλτρο. Μάλιστα με μεγάλο φίλτρο θα έχεις θέμα με την ροή του. Αν βάλεις και άλλα ψάρια μέσα, εφόσον βρεις συμβατά, ίσως χρειαστείς κάποιο μεγαλύτερο φίλτρο με spray bar γυρισμένο προς το τζάμι για να μην έχεις έντονη ροή στο ενυδρείο.
καλημέρα. οπότε μιας και τα σαλιγκάρια δεν παίζουν σημαντικό ρόλο στην ιχθυοφόρτιση σημαίνει ότι μπορώ να έχω πολλά χωρίς πρόβλημα?

μιας που το ανέφερες, στο υφιστάμενο μου ενυδρείο, ένα 27άρι με έναν μονομάχο έχω ένα θέμα με ένα φιλτράκι εσωτερικό που έχω, μου σηκώνει την άμμο γιατί έχει ροή αλλά επειδή είναι και ελαφριά η άμμος αυτή.

τι μπορώ να κάνω στην περίπτωση αυτή? να χαμηλώσω την ροή του? πως γίνεται αυτό? είχα βάλει στην έξοδο του το εξαρτηματάκι για τις μπουρμπουλήθρες αλλά δεν δούλευε από ένα σημείο και μετά και το έβγαλα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimitris11 : 01-11-18 στις 11:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01764 seconds with 11 queries