Θέμα: Νεο Malawi
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 17-09-17, 09:36
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και απο μένα Λάμπρο και σε ευχαριστώ πολυ.Ειχαμε βάλει wave maker για ανατάραξη απέναντι απο το spray bar γι αυτό το έκανε έτσι.Δεν ήξερα οτι πρεπει να βλέπει προς την άμμο.Τώρα έχει ενα απλό κυκλοφορητή. Αρα βάζω εναν μικρο wave maker να κτυπάει την άμμο και βγάζω αυτον που κτυπάει, 'η να αφήσω κι αυτον στην επιφάνεια?Για το στήσιμο εχεις δίκιο μιας και δεν βαλαμε μεγάλες πέτρες.Σύντομα θα μπουν μεγαλύτερες.Απο ψάρια μόλις βγουν οι σωστές αναλογίες με εναν 'η δυο αρσενικους θα κραητησω και τα ανάλογα ψαράκια και ίσως μεινω μονο με τα saulosi.Οντως έχουμε βάλει και μια αεραντλία για αισθητικούς λόγους μιας και άρεσε στον φίλο.Αν υπάρχει θέμα με την αεραντλία,εννοείται οτι την βγάζω.Μήπως ενοχλεί τα μικρά?

Στάλθηκε από το VF-895N μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν έχει σημασία αν έχεις τον Wavemaker απέναντι από το Spraybar ή δίπλα ή οπουδήποτε.
Καταρχήν να εξηγήσω ότι όταν μιλάω για κυκλοφορητή εννοώ wavemaker. Απλά δεν τον έχεις στην επιλογή του κυματισμού αλλά στην σταθερή ροή.
Αν σου σηκώνει την άμμο αυτό σημαίνει ότι η άμμος σου είναι πολύ ψιλή και δεν κάνει.
Δεν μας έχεις γράψει τι δύναμη είχε ο κυκλοφορητής (wavemaker) ?
Για μένα και έναν 4000 λίτρα την ώρα να βάλεις δεν θα σου κάνει το παραμικρό πρόβλημα αν είναι σωστή η κοκομετρία της αμμου.
Για τις πέτρες αφού θα βάλεις μεγαλύτερες δεν θα προσθέσω κάτι άλλο, απλά μπράβο.
Φτιάξε όμως και το στήσιμο ρε παιδί μου πιο ωραίο.....
Μην κάνεις βουνό με πέτρες.

Για τα ψάρια όντως θα κάνεις πολύ καλά όπως το σκέφτεσαι.
Η αεραντλία απλά δεν προσφέρει τίποτε.....δεν πειράζει τα μικρά.
Απλά καις ρεύμα τσάμπα.
Κλείστην και αστην για το καλοκαίρι με τις ζέστες.

Υστερόγραφο:
Αν θες έλα στις 30 Σεπτεμβρίου από το σπίτι που θα "αποδομήσω" το δικό μου να σου δώσω μερικές πραγματικά μεγάλες πέτρες (έτοιμες με άλγη).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01536 seconds with 11 queries