Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 31-12-05, 09:44
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αλεξης
accnt,όχι δεν έχω κάνει έρευνα αγοράς γιατί από τη μια είναι πολύ δύσκολο για μένα εδώ που είμαι και από την άλλη δεν νομίζω ότι θα βρώ το συγκεκριμένο.
Γιατί πρέπει να πας στο συγκεκριμένο ενυδρείο αποκλειστικά δεν μπορώ να το καταλάβω. Στη θέση σου θα επικοινωνούσα με τα μαγαζιά των Αθηνών ή και της Πάτρας, και θα κανόνιζα την μεταφορά του από αυτά και όχι από Γερμανία.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αλεξης
Δεν κατάλαβα τι εννοείς accnt όταν λές ότι θα χρησιμοποιούσες και τα 2 φίλτρα σαν βιολογικά.Τι χωρίς μηχανικό?Δεν νομίζω.
Εννοώ ότι για τους δίσκους χρειάζεσαι μεγάλο βιολογικό φορτίο, και IMO δεν θα χαράμιζα ένα φίλτρο για μηχανικό. Το μακαρόνι που θα βάλεις δεν είναι ότι καλύτερο για εποικισμό βακτηριδίων. Επίσης υαλοβάμβακα προσωπικά δεν χρησιμοποιούσα, γιατί χρειάζεται κάθε μήνα αλλαγή. Τα φίλτρα μου τα άνοιγα περίπου κάθε 3 μήνες. Νο3 δεν είχα λόγω φυτών. Αν θελήσεις να βάλεις κάποια στιγμή κάρβουνο μπορείς σε μια από τις θέσεις. Και εφόσον δεν χρησιμοποιείς τύρφη γιατί να μην έχεις δυο βιολογικά?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αλεξης
Συσκευή RO δεν χρειάζομαι γιατί χρησιμοποιώ εδώ και 1 χρόνο περίπου βρόχινο νερό με επιτυχία.
Μπορεί στη Ζάκυνθο να μπορείς να χρησιμοποιείς βρόχινο νερό αλλά θα έπρεπε να επενδύσεις σε μια συσκευή R.O. Το καλοκαίρι που δεν βρέχει πολύ, τι θα κάνεις? Οι δίσκοι θέλουν ογκώδης και συχνές αλλαγές νερού! Πάρε μια και θα με θυμηθείς.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01536 seconds with 11 queries