Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 26-10-16, 14:46
dimtiris Ο χρήστης dimtiris δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2016
Περιοχή: Βαρη
Μηνύματα: 4
Lightbulb ενυδρειο 300 λιτρων

καλησπερα ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα να κανω μερικες ερτησεις σχετικα με το ενυδρειο μου..ειχα ενα ενυδρειο 35λτ που ειχα μεσα εναν μονομαχο και δυο πλεκο εναν μαυρο και εναν ασπρο..(και μετα ξεκινησα το διαβασμα....)με τα πολλα εχω προχωρισει σε ενα ενυδρειο 300λτ που εχω βαλει μεσα τον μονομαχο μου και τους πλεκο...η θερμοκρασια ειναι σταθερη με κοντρολερ για τους δυο θερμοστατες και κυμενεται απο 26.5-27(αν δεν ειναι η σωστη μπορειτε να με διορθωσετε)υπαρχουν δυο φιλτρα ενα εσωτερικο και ενα εξωτερικο(fluval u2 fluval 106) μια αεραντλια και 2 ειδη φυτων μικρες annubias και ενα Cladophora aegagrophila..ειναι στρωμενο με μπολυ και denitrol biotrol εχει ph 7.2 χωρις αμμωνια χλωριο κλπ..καταρχην θα ηθελα την αποψη σας για το αν ειναι 'ενταξει' το ενυδρειο μου και επισης εαν ειναι ενταξει θελω την αποψη σας για το ποια ψαρακια μπορουν να κολυμπησουν παρεα με αυτους τους 3 χωρις προβλημα..ξερω για τον μονομαχο οτι ειναι ενα δυσκολο ψαρι στην συμβιωση αλλα εχω δεθει μαζι του και δεν θα ηθελα να τον παρατησω σε μια μικρη γυαλα να περιμενει ποτε θα ρθει η ωρα του οποτε προτιμω να συμβιβαστω με μικροτερα ψαρακια...εχω δει botias cherry barbs zebra danios και rasbora σαν ειδανικα σε αυτο το ενυδρειο...η αληθεια ειναι οτι ψαχνω για μεγαλυτερα ψαρακια αλλα μαλλον τρωω πακετο η εγω η ο μονομαχος μου..
Ph:7.2
Kh:10od
Gh:>7od
No2:0
Νο3:25
cl2:0
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01556 seconds with 11 queries