Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 05-07-12, 14:59
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Πολλά μας ακούγονται απίθανα, γιατί πολύ απλά δεν έχουμε τις απαραίτητες γνώσεις για να ξέρουμε με σιγουριά. Αν τις είχαμε θα μπορούσαμε να μιλήσουμε 100%. Αν κάποιος μπορεί να πάρει καλλιέργεια σε εργαστήριο και να μας πει τι είδους μικροοργανισμοί υπάρχουν εκεί μέσα καλώς, αλλιώς απλά σκαλίζουμε την επιφάνεια από μία επιστήμη που δεν την κατέχουμε σε ικανό βαθμό και λέμε ό,τι πιστεύουμε βάσει αυτών των λίγων.

Όπως έχει ξαναειπωθεί, χύνουμε κάθε τόσο τόνους διαδικτυακού μελανιού, αλλά το μόνο που μπορούμε σε αυτό το σημείο να κάνουμε είναι να μιλήσουμε για τις εμπειρίες μας και τίποτα παραπάνω.

Η άποψή μου είναι ότι δε στρώνουν αυτόματα ενυδρείο σε καμία περίπτωση. Δε νομίζω ότι και οι ίδιες οι εταιρείες διαφημίζουν ανοιχτά κάτι τέτοιο, ακόμα κι να το αφήνουν να αιωρείται. Τα μαγαζιά κυρίως τα πουλάνε μαρκετάροντάς τα κατ' αυτό τον τρόπο. Το εάν βοηθάνε κάπου είναι κι αυτό από μόνο του μία μεγάλη κουβέντα και σίγουρα δεν είναι όλα ίδια.

Εγώ θα συνεχίσω με αργό στρώσιμο και μπόλι (και αυτά θα προτείνω). Εάν κάποια στιγμή πειστώ για τη χρησιμότητα κάποιου σκευάσματος δε θα ντραπώ να το χρησιμοποιήσω και να το προτείνω επίσης.
__________________
Aquascaping Contest 2013
Στέλιος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01446 seconds with 11 queries