Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 04-07-12, 19:02
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
συγνωμη? που ημουν δηλαδη αγενης?
Επειδη μου τη λες εχω καθε δικαιωμα να ΑΠΑΙΤΗΣΩ να μου υποδειξεις λεξη προς λεξη που υπηρξα αγενης απεναντι σου -η απεναντι σε οποιονδηποτε τεσπα- (οι εταιριες και τα μπουκαλακια τους δεν ειναι φυσικα προσωπα και δεν ποιανονται και χω καθε δικαιωμα να λεω οτι θελω, στην τελικη ας μου κανουν μυνηση για δυσφημηση)




Ο κυκλος του αζωτου παραμενει ο ιδιος απο τοτε που δημιουργηθηκε εδω και μερικα δισεκατομμυρια χρονια.
Τωρα αν θεωρεις πως οι εταιριες με τα μπουκαλοβακτηρια τον αλλαξαν κι αυτον τι να πω?
Εγω προσωπικα δε θα "εξελιχθω" και θα επιμεινω στην αποψη οτι στρωμενο ενυδρειο θεωρειται αυτο που ολοκληρωνεται ο κυκλος του αζωτου -εστω μεχρι την παραγωγη νιτρικων, φυσικα ακομα καλυτερα κι αν συμβει και η αποιτροποιηση αλλα δεν εχουμε ακομα φτασει σε τετοια επιπεδα-
ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!
Αν τωρα ερθει καποιος με υψηλοτερα στανταρ και πει οτι στρωμενο ειναι αφου πετυχουμε ΚΑΙ την ολοκληρωτικη απονιτροποιηση, αν δω πως ο τυπος το εχει κανει και εχει αποτελεσματα τοτε θα κανω τουμπεκι και θα δεχτω την αποψη του, αλλα δε θα δεχτω σε καμια περιπτωση τα πιο αλλοιωμενα χαμηλα στανταρς που λενε "ας εχει λιγη αμμωνια, δεν πειραζει στρωμενο ειναι" γιατι απλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ! placebo ειναι...



εβαλες μπουκαλακια και αμμωνια και εγινε παραγωγη νιτρικων?
Αν η απαντηση ειναι ΟΧΙ τοτε να μου επιτρεψεις να εχω αμφιβολιες περι του "μια χαρα", απλα επιβιωσαν τα ψαρια (το πιο πιθανο ηταν εξ αλλου)







Δεν ειμαι υποχρεωμενος να σεβαστω σε καμια περιπτωση μια αποψη οταν δεν τεκμηριωνεται με τον επιστημονικο τροπο (δηλαδη ιδια θετικα αποτελεσματα μετα απο επαναλαμβανομενα πειραματα)
Τα θετικα αποτελεσματα που πρεπει να δουμε οταν λεμε οτι το ταδε μπουκαλακι στρωνει ενυδρεια ειναι το να ριξουμε αυτο το θαυματουργο υγρο, να ριξουμε μετα και αμμωνια, να παρουμε μετρησεις σε 24 ωρες και να δουμε νιτρικα ή ΕΣΤΩ λιγα νιτρωδη. Αν μετα απο 4 μερες το μονο που μετραμε ειναι αμμωνια τοτε μιλαμε για ΑΠΑΤΗ ΑΓΥΡΤΩΝ (οπως αυτων που πουλουσαν την κοκα κολα σα φαρμακο και το νερο καματερου και χιλια δυο παραξενα φαρμακα του καρκινου κτλ κτλ κτλ) και δε νομιζω πως πρεπει να σεβαστω και τις αποψεις των θυματων τους.

Ει πλεον δε νομιζω οτι δεν ειμαι ανοιχτος σε καθε προταση, φτανει να ΔΩ αποτελεσματα, και στα δικα μου πειραματα τα αποτελεσματα ηταν τα αναμενομενα (υγρα που βοηθουν στο ξεματιασμα δηλαδη).
Αν ΕΣΥ ή οποιος αλλος τεσπα εχει δει αποτελεσματα απο τετοια μπουκαλακια, δεν εχει παρα να μας κανει μια επειδηξη ριχνοντας τα ζουμια του σε ενα κουβαδακι με ενα φιλτρο με παρθενο βιολογικο υλικο, και αμμωνια, και να μας παρουσιασει τις μετρησεις του.
Αν υπαρχει κατι αλλο εκτος απο αμμωνια, τοτε να δεχτω την αποτελεσματικοτητα αυτων των ζουμιων. Αν το μονο που θα βλεπει θα ειναι αμμωνια, αμμωνια και μονο αμμωνια, ε τοτε τι το κουραζουμε?
Ολα αυτα τα υπερτονισμενα και με κεφαλαια γραμματα,για μενα ειναι ενας αγενεστατος δημοσιος διαλογος.Αν ειμασταν στο καφενειο,θα μπορουσα να πω και εγω τα ψυρριοτικα μου.

Εχεις δικιο,μην το κουραζουμε αλλο,εμεις διαλογο οπως τον θελω εγω,και τον θεωρω σωστο,δεν μπορουμε να κανουμε,οποτε παω να πιω το κρασακι μου.

Καλο σου βραδυ
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01764 seconds with 11 queries