Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 13-12-15, 12:50
Το avatar του χρήστη G_AQUA
G_AQUA Ο χρήστης G_AQUA δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 07-11-2015
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 582
Προεπιλογή

Πάρα πολύ καλή ιδέα για καπάκι! Αν δεν είχα ξεκινήσει την κατασκευή ενός ξύλινου DIY για το 60 άρι μου, θα πήγαινα σε μια τέτοια λύση. Θα το έδινα παραγγελία βέβαια γιατί το να δουλέψω μέταλλο από το μηδέν, δεν το κατέχω
Αν μου επιτρέπεις, μια-δυο μικρές επισημάνσεις: τα ανεμιστηράκια θα έκαναν καλύτερη δουλειά αν δεν ήταν όλα μαζί, θα σου δούλευε καλύτερα το in/out. Επίσης- ειδικά αν μιλάμε για φυτεμένο- δεν φαίνεται να υπάρχει αρκετός χώρος να βάλεις τα χέρια σου μέσα και θα πρέπει να βγαίνει όλο το καπάκι για πιο σοβαρές δουλειές.
Ισως να ήταν προτιμότερο τα μπάλαστ να τα τοποθετούσες μακριά, έξω από το καπάκι ώστε να το χώριζες σε δυο μεγαλύτερα τμήματα μπρος-πίσω. Οπότε αφ' ενός θα είχες μεγαλύτερο χώρο πρόσβασης στο ενυδρείο και εφ εταίρου, αργότερα, θα είχες την δυνατότητα στο ίδιο καπάκι να προσθέσεις αν χρειαζότανε κι άλλη λάμπα...
Πάντως από ότι βλέπω είσαι πολύ....μερακλής κι έχεις δουλέψει εξαιρετικά το όλο στήσιμο του εξοπλισμού σου. Εμένα αν ανοίξεις τα ντουλάπια κάτω από ενυδρείο, σε πιάνει πονοκέφαλος για να βρεις τι πάει που...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries