Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #330  
Παλιά 04-11-17, 16:39
Το avatar του χρήστη mathiu
mathiu Ο χρήστης mathiu δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2016
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 453
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AgMa Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς αν θες για να το κάνεις πιο εύκολο, να ντιμάρει μετά από συγκεκριμένο χρόνο αδράνειας.
Πάντως να ξέρεις με την φωτοαντίσταση θα χρειαστεί να πειραματιστείς σε breadboard για να βρεις ποιά αντίσταση θα σου παίξει σωστά.
Βάζεις και ένα serial.print να διαβάζει την τιμή της φωτοαντίστασης και το βρίσκεις.
Σε φουλ φωτεινότητα θα πρέπει να σου εμφανίζει στην σειριακή οθόνη περίπου 1000 μονάδες.
Επίσης μπορώ αν θες να σου βάλω το link από τον πωλητή του ebay που πήρα τις δικές μου (με την προϋπόθεση ότι θα σου στείλει τις ίδιες και δεν θα έχει αλλάξει παρτίδα) και να βάλεις κατευθείαν 83k Ohm αντίσταση όπως παίζει εμένα.
Διαφορετικά μπορώ να σου στείλω με ΕΛ.ΤΑ μερικές δικές μου μιας και έχω αρκετές.
Να'σαι καλά φιλαράκι. Βάλε τον πωλητή να παραγγείλω σημερα να σου μείνουν καβατζα και σένα στη άκρη. Έχω breadboard και καλωδια και πολλά πράγματα για αρντουινο.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Και ευχαριστώ για την επεξηγηματικη λεπτομερεστατη βοήθεια για την αυτόματη φωτεινότητα. 😉

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mathiu : 04-11-17 στις 16:39 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02048 seconds with 11 queries