Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 14-08-06, 10:36
georgeR Ο χρήστης georgeR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-08-2006
Περιοχή: Θρακομακεδόνες
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Υπάρχουν μικρά ψάρια για κρύο νερό??

Κατ'αρχήν να δηλώσω την ιδιότητά μου:
Είμαι εντελώς αρχάριος έως άσχετος !! Κάποια στιγμή πέρυσι (ναιαπό πέρυσι !!) πραγματοποίησα μια τρέλα που είχα από χρόνια (χωρίς να έχω υπόψι τις συνέπειες...) και απέκτησα ένα ενυδρείο 135 lt !
Ευτυχώς και για μένα και για τα ψάρια δεν ξεκίνησα πρίν αρχίσω να ενημερώνομαι αλλα...επειδή ακριβώς ενημερώθηκα αρκετά(+ κάποιες προσωπικές υποχρεώσεις !!) αφησα το ενυδρείο άδειο από ψάρια!!
Βασικό μου πρόβλημα είναι ότι οι χώροι που μπορώ να διαθέσω για το ενυδρείο μου
1ο. δεν μπορούν να διασφαλίσουν παροχή ρεύματος 24ώρες (υπάρχει κίνδυνος σχετικά συχνών ολιγόωρων διακοπών κυρίως το βαρύ χειμώνα)
2ο. ...και κυριώτερο δεν κλιματίζονται με αποτέλεσμα το χειμώνα η θερμοκρασία να μην μπορεί να κρατηθεί τροπική ( παρα μόνο με ...βραστήρα!!) -το καλοκαίρι δεν υπερβαίνει τους 30οC

Απο όσα μεχρι τώρα έχω καταλάβει ...αν υπήρχαν χρυσόψαρα ή koi που να μην μεγαλώνουν ...ε! τότε θα είχα βρεί τους ιδανικούς κατοίκους του ενυδρείου μου!!

Το ερώτημα μου λοιπόν είναι ..."απλό" Μπορω να βρώ ψάρια που να ταιριάζουν στις παραπάνω συνθήκες (και άρα να "μπώ στο club") ή ...το "άθλημα δεν μου πάει" και καλύτερα να πάψω να ασχολούμαι και να αρκεστώ στο άδειο νεράκι??

Ευχαριστώ ......για την υπομονή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01481 seconds with 11 queries