Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 12-07-18, 13:39
SweepingFish Ο χρήστης SweepingFish δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-06-2018
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 368
Προεπιλογή

Πιστεύω βρήκα γιατί μου έβγαζε και χτες και σήμερα πορτοκαλοκόκκινο και κόκκινο αντίστοιχα. Δεν θα τα είχα ανακαινίσει όσο χρειαζόντουσαν. Γιατί έκανα άλλη μια και έβγαλε πάλι ~2-3 ppm. Το στρώσιμο είναι ήδη στην 21 μέρα οπότε λέω να περιμένω άλλη 1-1.5 εβδομάδα για να μπορέσει να ολοκληρωθεί.
-------------------------
Καλησπέρα, έχω μια απορία σχετικά με το φίλτρο Hailea BT-400. Έχει ένα κουτί με ενεργό άνθρακα σε μπιλάκια και ένα ακόμα σφουγγάρι άνθρακα. Το σφουγγάρι θα βάλω το δικό μου αλλά το κουτί με τα μπιλάκια να το αφήσω; Γίνεται να βγει; Επίσης έχω το Hailea F-60 και έχει μια μπλε λάμπα αλλά είναι κολλημένη με την άσπρη οπότε δεν μπορεί να βγει επειδή δεν είμαι σε θέση να πάρω καινούργια θα την καλύψω με ένα χαρτόνι να μην φαίνεται το μπλε χρώμα αλλά μπορεί να πάρει φωτιά. Θα υπάρχει θέμα να αφήσω το μπλε με την άλγη; Α ξέχασα, έβαλα το νερό του στρωσίματος αλλά και καινούργιο. Θα επειρεάσει το στρώσιμο αυτό ή την βιολογία που έχει δημιουργηθεί;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SweepingFish : 12-07-18 στις 13:39 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01342 seconds with 11 queries