Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 11-05-14, 11:11
Machete1924 Ο χρήστης Machete1924 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-01-2014
Περιοχή: Aegaleo
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!
Έψαξα για το ψάρι σε ξένα φόρουμ κυρίως που το είχαν ξανααντιμετωπίσει και είδα ότι πρόκειται για lymphocystis το οποίο λένε τις περισσότερες φορές φεύγει μόνο του και πιο σπάνια χρειάζεται θεραπεία, δεν θα διακινδυνεύσουμε να γίνει κάτι χειρότερο οπότε θα τον βάλουμε καραντίνα για ένα διάστημα. Μετρήσεις πιθανό να γίνουν από γνωστό μου σε pet shop αλλά λόγω δουλειάς (το ενυδρείο είναι φίλου μου ο οποίος δουλεύει αρκετές ώρες και εξαρτάται από εκείνον ως ένα βαθμό).

Σάκη γιατί το ενυδρείο δεν θεωρείται κοινωνικό;; Τα ψάρια μια χαρά ζούνε, δε νομίζω ότι θεωρείται ψαρόσουπα αν αυτό εννοείς!! Ναι 3 εβδομάδες γιατί στην αρχή δεν ήταν τόσο έντονο και πιστεύαμε ότι δεν είναι κάτι, αλλά όταν είδαμε ότι χειροτερεύει δεν το αφήσαμε άλλο! Όσο για την τροφή είναι δύο διαφορετικά είδη φυλλαράκια και τις τρώνε και τις δύο με την ίδια μανία όλα!!!

nazgul δεν ξέρω αν είναι χαμηλή η ποιότητα, το μόνο κακό που βλέπω με το μάτι είναι τριχοειδής άλγη!! Γιατί όμως να προκαλέσουν κάτι μόνο στον pleco;; Τώρα για τις αλλαγές όπως είπα και πριν ο φίλος μου δουλεύει πολύ και δεν ξέρω κατά πόσο θα προλαβαίνει να κάνει εβδομαδιαίες αλλαγές, θα προσπαθήσει παρ' όλα αυτά! Φίλτρο είναι το fluval 106 με τα υλικά που είχε μέσα η συσκευασία!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01518 seconds with 11 queries