Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 09-05-14, 23:02
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Michalis... Εμφάνιση μηνυμάτων

... απάντησες πολύ σωστά στη ερώτηση σου

το ξερω

Φυσικά και δεν υπάρχει κανένα όφελος για τα ψάρια οταν τα μπλέκουμε...Απλά να τα βλέπουμε εμεις και να λέμε τι ωραία επιλογή κάναμε... όπως άλλωστε ισχύει και για οποιοδήποτε ενυδρείο και ας είναι το απόλυτα βιοτοπικό...

δεν ειναι ακριβως ετσι.στη μια περιπτωση κοιταμε μονο αυτο που θελουμε εμεις,και στη δευτερη κοιταμε και το τι θελουνε τα ψαρια

Μου φαίνεται λίγο υποκριτικό να λέμε "εντάξει έχω 3 είδη ψαριών αλλά είναι όλα από την Ασία και δεν υπάρχει πρόβλημα".

γιατι? μπορει να εχω σε ενυδρειο ραμιρεζι με καρδιναλιους και οτοκυκλους.
που θα ειναι το προβλημα?
Η υπάρχει πρόβλημα σε ολου του είδους τις συγκατοικήσεις (πλην βιοτοπικής) ή όχι.

δεν ειναι ετσι.προβλημα θα υπαρχει οταν δεν γινει σωστη επιλογη συγκατοικων ουτε καν στις βασικες παραμετρους,αναγκες και συνηθειες.οπως γινεται πολλακις
και το εχω κανει κιεγω παλιοτερα.
ολα τα υπολοιπα παραδεχομαι οτι ειναι λεπτομερειες που μπορει πολυ κοσμο να μην τον ενδιαφερουν,και δικαιωμα του ειναι
ενδιαφερουν εμενα ομως
προσωπικα,πλεον μονο species tank θα εφτιαχνα.
με εξαιρεση καποια συγκεκριμενα ψαρια,που ειναι ευρεως γνωστο και παρατηρημενο(και απο επιστημονες και απο χομπιστες) οτι ειναι συμβατα και ζουνε απροβληματιστα μαζι.
ΑΝ ηθελα να κανω κοινωνικο.

με την ιδια λογικη,ολοι λενε οτι οι γαριδες μπορουνε να ζησουνε ανετα με συγκατοικους iriatherina,cpd,η white cloud.
ολοι συμφωνουν οτι μπορει να γινει αυτος ο συνδιασμος χωρις σοβαρα προβληματα για τις γαριδες.
εγω δεν θα το εκανα.
και η αληθεια ειναι πως οποιος ασχολειται "σοβαρα" με τις γαριδες η εστω τον ενδιαφερει η να ζησουνε καλα,μονες τους θα τις εχει σε ενυδρειο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01561 seconds with 11 queries