Θέμα: rio 180
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 17-09-09, 14:01
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το Ε.Ι. ειχα ψαχτει κι εγω καποτε και τα βρηκα ολα μονος μου. Μονο ετσι θα τα κατανοησεις, αν σου δωσω ετοιμες δοσολογιες λιπασματα κλπ δεν σε βοηθαω.
Υπαρχουν πολλες αναφορες σε ξενες σελιδες αλλα εγω επισκεπτομουν συχνα την ιστοσελιδα αυτη.
Μπορεις να δεις κι εδω τις δικες μου αναζητησεις πριν μερικους μηνες.
Η γενικη φιλοσοφια του estmative index σε υψηλου φωτισμου φυτεμενα ,ειναι οτι τα δινεις ολα σε πλεονασμα ωστε να μην ξεμεινουν ποτε τα φυτα απο θρεπτικα, με ταυτοχρονο σταθερο και υψηλο co2 και απαραβατο ορο εβδομαδιαια αλλαγη νερου 50% και οχι υπερβολικη ιχθυοφορτιση.
Τυφλοσουρτης δηλαδη, ευκολο , οικονομικο και τρομερα αποτελεσματικο και δεν χρειαζεται να ξανακανεις μετρησεις για macro & micro απαξ και βρεις τις δοσολογιες.
Επρεπε να το φανταστω οτι ηταν καποιος εμπειρος πισω απο την προσπαθεια σου. Μπραβο στον Χρηστο που σε βοηθαει ! Μπραβο και σε σενα για την διαθεση και τον ενθουσιασμο σου !
Περιμενω φωτος απο την προοδο σου.
ο χρηστος δινει συμβουλες τις οποιες ακολουθω αλλα το θετικο ειναι που με αφηνει μονο μου να παιδευομαι.να κανω rescape να την παταω καμια φορα και να καθεται να με κοροιδευει παντα βεβαια με την καλυτερη διαθεση και χιουμορ και τον ευχαριστω για ολα.καποια μερα θα του ανταποδωσω.θα διαβασω καλα αυτα που μου εδωσες και θα προσπαθησω σιγα σιγα.περιμενω να μπει η μπουκαλα πρωτα να δουμε πως θα παμε και υστερα ερχονται και τα λιπασματα και οι φωτισμοι.
__________________

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01447 seconds with 11 queries