Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 06-11-15, 11:14   #1
ΞΑΦΝΙΚΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΓΚΑΠΥ
 
Το avatar του χρήστη Giorgos_89
Giorgos_89
Member
Εγγραφή: 22-09-2015
Περιοχή: Kαβαλα
Μηνύματα: 97

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Giorgos_89 Ο χρήστης Giorgos_89 δεν είναι συνδεδεμένος 06-11-15, 11:14
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλημερα παιδια σημερα το πρωι εχασα την πρωτη θηλυκια γκαπινα μετα απο περιπου τρεις μηνες αγορας της και αφου πρωτα μου χαρισε γονους.Μου εκανε ιδιαιτερη εκπληξη γιατι μεχρι και χτες ηταν μεσα στην ενεργεια και ηταν απο τα λιγα ψαρακια που ξεχωριζα ισως επειδη γεννησε κιολλας.Αναλυτικα οι λεπτομερειες του ενυδρειου μαζι με τις μετρησεις ειναι οι εξης:
ΕΝΥΔΡΕΙΟ: HAILEA F60,εργοστασιακος φωτισμος 11W,θερμοστατης eheim 50w,φιλτρο hailea bt-200.Ειναι φυτεμενο με δυο anubias,ενα micorosorum pteropus και κερατοφυλλο για τους γονους.Εχτες το μεσημερι εγινε μια γενναια αλλαγη νερου γυρω στο 40% λογω επιβαρρυνσης του ενυδρειου απο την τροφη και οι μετρησεις που ειχα σημερα το πρωι ειναι οι εξης: ph 7.5,σκληροτητα 6.5dGH,αμμωνια 0,νιτρωδη 0,νιτρικα 20.Το -νεκρο- πλεον ψαρακι φαινεται ενταξει εξωτερικα χωρις καποιο σημαδι αρρωστιας.Γνωριζει κανενας απο που μπορει να προεκυψε ενας τοσο ξαφνικος θανατος σε ενα γεματο ενεργεια ψαρακι;Και τελος θα πρεπει να ξαναγινει μηπως αλλαγη του νερου εφοσον προηλθε θανατος;
__________________
[B]Το αγαπημένο μου χόμπυ είναι να πειράζω ανθρώπους που παίρνουν τον εαυτό τους και τις γνώσεις τους πολύ στα σοβαρά και δεν έχουν το θάρρος να λένε καμιά φορά «δεν ξέρω».
[/B]
Nassim Nicholas Taleb, 1960-, Αμερικανολιβανέζος οικονομολόγος
Εμφανίσεις: 3287
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01396 seconds with 12 queries