Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 17-01-16, 18:27   #1
νεο στησιμο
GraCE
Member
Εγγραφή: 15-12-2013
Περιοχή: σαλονικα
Μηνύματα: 96

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
GraCE Ο χρήστης GraCE δεν είναι συνδεδεμένος 17-01-16, 18:27
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπερα και καλη χρονια! Παιδια εχω ενα ενυδρειο στα 53 λιτρα με βαση κανονικα! Το ειχα πριν καιρο το ειχα παρατησει και τωρα παλι το στηνω! Το εχω πανω στο επιπλο ετοιμο με το ρευμα χωρις νερο με ολο το εξοπλισμο που ειχε κανονικα! Τωρα το φιλτρο δουλευει (ακουγεται οταν το βαζω στο ρευμα) οπως δουλευει και το ρευμα και ο θερμοστασης που αναβει οταν μπαινει στο ρευμα! Δεν εχω καινουργιο χαλικι, δεν εχω κανενα φαρμακο πχ αντιχλωριο κτλ! Εχω μονο το παλιο μου χαλικι φυσικα πλυμενο πολυ καλα! Αυριο θα παω στο κεντρο να παρω διαφορα που θελει για να στρωσει το νερο!

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1) Μπορω να το γεμισω νερο ετσι οπως ειναι να τρεχει το φιλτρο και ο θερμοσταστης χωρις χαλικι και φαρμακα ή πρεπει αποκλειστικα ενω εχω τα φαρμακα κτλ? Θελω να φτασει τους 25-26 βαθμους απλα και να ειναι ετοιμο μην τα κανω ολα αυριο!

2) Μπορω να κανω χρηση του παλιου χαλικου και αν οχι να βαλω το καινουργιο αφου αποψε ολη μερα και νυχτα εχει ηδη νερο?

3) Τι θα χρειαστω γενικα αυριο? Νομιζω αντιχλωριο, χαλικι και ενα υγρο που γινοταν ασπρο το νερο θυμαμαι και θολο! Γενικα μια βοηθεια με τα ονοματα?

4) Το φιλτρο μεσα τι θελει? Δεν εχει ουτε σφουγγαρι μονο τον θερμοστατη! Θελει καποιο υλικο σαν πετραδια με τρυπες μεσα? Αν ναι πως να το ζητησω?

5) Το φιλτρο αν απλα βαλω νερο και δινει ροη ειναι οκ? Απλα φοβαμαι γιατι το ειχα για μισο χρονο στην αδρανεια και λεω μην εχει θεμα και δεν το καταλαβω! Και τελος να παρω ακομα ενα συμπληρωματικο εσωτερικο που απλα φυσαει μεσα νερο η επαρκει?

Αυριο αν καποιος στην Θεσσαλονικη που θα ειμαι εχει να μου δωσει ειτε μπολι ειτε νερο απο στρωμενο ενυδρειο ας μου στειλει παρακαλω! Σχετικα με τα ψαρια λεω να βαλω γκαμπυ και μολι για αρχη!

Ευχαριστω πολυ!
Εμφανίσεις: 3680
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01638 seconds with 12 queries