Θέμα: Δισκαδικο
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 26-12-10, 12:50
Το avatar του χρήστη Giannis_4
Giannis_4 Ο χρήστης Giannis_4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χαραμάδας Εμφάνιση μηνυμάτων
Από εγκαταστάσεις ''σκίζεις''.Οι ρίζες σου είμαι κούκλες και ο pigeon...όλα τα λεφτά.
Τώρα κατά τη δική μου γνώμη (γιατί θα ακούσεις πολλές) θέλεις άλλο ένα ''σετ ρίζες'' από την άλλη μερια,μερικά φυτά ακόμη (10-15 anubias θα ήταν βούτυρο) για να δώσουν λίγο χρώμα στο design σου και φυσικά μερικούς ακόμη δισκους που βέβαια αναφέρεις ότι θα βάλεις.
Αλλά το πιο σημαντικό από αυτά που γράφεις είναι το φιλτράρισμά σου.Εχεις 100 lit sumb και υλικά 13 lit.Στα 525 lit που έχεις τα υλικά είναι ελάχιστα.Πρόσθεσε κι άλλα (ψάξε για bio stars )..
Εισαι ευπρόσδεκτος σαν νέος δισκάς να έρθεις από το σπίτι μου να δείς το δικό μου ενυδρείο,να πάρεις ιδέες και να ακούσεις από κοντά απόψεις για το ενυδρείο σου..

Κοιτα η αρχικη μου ιδεα ηταν ενα ενυδρειο με ριζες απο την μια μερια να βγαίνουν οριζοντια και απο την αλλη χωρος για κολυμπι με μερικα φυτα.
Θα βαλω εναν οζελοτ και μια πιστια (πανω απο τις ριζες)οταν τα βρω.
Να κανω μια ερωτηση,τα μισα υλικα τα ειχα στο παλιο ενυδρειο και ηταν ολα καλα,τωρα εχω + 6 λιτρα (3λ substrat pro,3λ siporax)χωρις να εχω μεγαλητερη υχθιοφωρτηση.
Τα βιολογικα υλικα πανε σε αναλογια με την υχθιοφωρτηση ή με τα λιτρα?

Ευχαρηστω πολυ για την προσκληση!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01429 seconds with 11 queries