Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 26-11-14, 19:37
ΧΑΡΗΣ Ο χρήστης ΧΑΡΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-06-2014
Περιοχή: Λεμεσός
Μηνύματα: 102
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και με το καλό εύχομαι να βγει ο πρώτος σου χειμώνας...ανώδυνα και χωρίς πολλά τρεξίματα

Θα σου προτείνω ένα απ τα καλύτερα υπομνήματα περί χρυσόψαρων, στο οποίο θα βρεις απαντήσεις όχι μονο για τη θερμοκρασία αλλά και για άλλα πολλά
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=74230

Αν παρόλα αυτά μείνουν απορίες...εδώ είμαστε!

(σχετικά με το ερώτημα σου : Θερμοκρασια 10-26C. Fancy: 18-26C. (αναλογα την εποχη του ετους))

Θερμαντήρα πάρε έναν στα 200 watt και είσαι μια χαρά

(όλα ειναι θέμα εξωτερικής θερμοκρασίας, λίτρων και διαφοράς μεταξύ εξωτερικής και θερμοκρασίας νερού. Πχ στο δικο μου 150λιτρο, εχω 2 θερμαντήρες στα 500 watt συνολο!!! Λεπτομερια : Το ενυδρειo χειμώνα καλοκαίρι, ειναι σε εξωτερικό χώρο!!! )
Ευχαριστώ.

Αν και στο άρθρο δεν αναφερεται κατι για θερμαντηρες, κραταω τους 15 βαθμους σαν κατωτατο οριο στα fancy και μολις δω 16 βαθμους στο ενυδρειο τρεχω στο πετ σοπ για αγορα 200W θερμαντηρα. Θα καιει αρκετο ρευμα αλλα χαλαλι για τα ψαρακια, ουτως η αλλως δεν εχω επιλογη.

Λεω να περιμενω ομως να δω πως θα πανε οι θερμοκρασιες γιατι παλαιοτερα σε μια συζητηση εδω στο φορουμ μου αναφερθηκε οτι ισως να μην χρειαστω θερμαντηρα τον χειμωνα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01555 seconds with 11 queries