Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 01-02-19, 23:26
christos efthimiou Ο χρήστης christos efthimiou δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-09-2018
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 60
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Spafish Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι καταλαβαίνω τι εννοείς Λογικά εφαπτόμενο diy, έχω διαβάσει σχετικά με φωτισμό αλλά καμιά φορά ξεφεύγει και κάτι, π.χ δεν ήξερα ότι τα lumens αφορούν για την επιφάνια του βυθού και για σιγουριά ρώτησα αν τα 50cm θεωρούνται πολλά, για να επαληθεύσω , αλίμονο αν θεωρούσα ότι τα έμαθα επειδή έκανα ανάγνωση.


Λιπάσματα έχω την σειρά της seachem και λογικά μόλις τα τελιώσω μπορεί να πάω σε diy, θα δω τι διαφορά στην τιμή όταν έρθει η ώρα, γιατί ακόμα έχω, μιας κ ρίχνω ελάχιστα, είχα φτιάξει προγραμματάκι για καθημερινή λίπανση για τα λιτρα μου και σύμφωνα με την φυτομάζα αλλά επειδή είναι μικρό και χαμηλό το ενυδρειο, όλο κλάδευα, οπότε πλέον ριχνω μέρα παρα μέρα



Δεν έχω πάει σε πιο δύσκολα φυτά γιατί ακόμα προσπαθώ να μάθω στα εύκολα και μέτρια.

Διαφορά στην τιμή θα βρεις σίγουρα. Είχα πάρει σκόνες από Αγγλία για την ΕΙ μέθοδο, γύρω στα 20με25 ευρώ αν θυμάμαι καλά και ένα χρόνο μετά είχαν μείνει σχεδόν ανεπαφες...βέβαια παίζει ρόλο τι ποσότητα βάζεις για την φυτομάζα σου. Καλά πριν πάρεις οτιδήποτε σκέψου τι φυτά θες γιατί μπορεί να μην χρειάζεται να πας σε high tech. Δεν ξέρω όταν αναφερόμαστε στο βυθό το σωστό είναι par....εννοουσα η δέσμη να φθάνει μέχρι το βυθό....τεσπα μην νομίζεις έχει περάσει πολύ καιρός και τα έχχω ξεχάσει τελείως..σίγουρα όμως αν πας σε high tech κοίτα το φωτισμό σου λίγο. Καλή αρχή σε ότι αποφασίσεις
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02027 seconds with 11 queries