Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 18-04-03, 19:28
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

polleni wrote:

Η προσθήκη σκόρδου για τους δίσκους είναι μία ολόκληρη (πονεμένη) ιστορία.. Την υποθάλπει συστηματικά ο Watley και φυσικά και οι ακόλουθοί του ανά τον κόσμο. Αυτό σημαίνει δεκάδες άρθρα τα οποία λένε, λένε, λένε και δεν αποδεικνύουνε τίποτα. Εχω στα χέρια μου περισσότερες από 500 (ναι, πεντακόσιες) δημοσιευμένες επιστημονικές εργασίες σχετικά με την αξία του σκόρδου (για ανθρώπους, δίσκους, Αφρικάνες κ.λ.π.) και το μόνο που βγαίνει είναι ότι δεν βγαίνει συμπέρασμα.

Για τα ψάρια συγκεκριμένα - και αναφέρομαι ειδικότερα σε αυτούς που κρατάνε τους δίσκους τους σε αυστηρά ελεγχόμενο νερό - ξέρετε πόσες διαφορετικές ουσίες έχει μέσα του το σκόρδο ;; Οι οποίες κυκλοφορούν ανεξέλεγκτα στο νερό σας ;; Και για πόσες από αυτές (πανω από 200) ξέρει να μου πει ο κ. Watley τι κάνουνε ;; Απάντηση: ούτε για 3. Οι υπόλοιπες 197 λοιπόν γιατί να κυκλοφορούν στο ενυδρείο μου ;; Και τι επίδραση έχουνε πάνω στα γατόψαρά μου ή τα dwarf cichlids ;;

Εχω ξαναπεί : Το να ΒΑΛΕΙΣ κάτι μέσα στο ενυδρείο σου είναι εύκολο. Το να το ΒΓΑΛΕΙΣ είναι το ζόρι.

Με απλά λόγια, μπορεί να βγει αύριο κάποιος και να πει να ταϊζουμε τα ψάρια μας την Α τροφή ή ουσία. Αν έχει τις κατάλληλες διασυνδέσεις μπορεί να δημιουργήσει ένα κλίμα υπέρ της τροφής Α και να κάνει πολλούς να πιστέψουνε ότι είναι θαυματουργή. Εγκράτεια αδελφοί, εγκράτεια.

Εχω ξαναπεί.. Το ότι το έγραψε κάποιος (ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ) σε ένα περιοδικό, ένα βιβλίο ή ένα website δεν σημαίνει κατ' ανάγκην ότι είναι σωστό..
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01926 seconds with 11 queries